X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Toczyć jajka po ciele, by zamknąć w nim chorobę?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 21:21
Tak zalecała medycyna ludowa. Dziś patrzymy na to z przymrużeniem oka. Współczesne badania przyniosły wiele ważnych odkryć związanych ze składem i właściwościami jaj. 
Audio
  • Prof. Tadeusz Trziszka o wieloletnich polskich badaniach nad jajami i ich rezultatach (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mmkarabella/shutterstock.com

Niekwestionowanym autorytetem w Polsce i znanym na świecie w tej dziedzinie jest prof. dr hab. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, od niedawna doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nadawanie tego ostatniego tytułu wywodzi się ze średniowiecza, z około XV wieku. Początek dał Uniwersytet w Oxfordzie, by honorować osoby szczególnie zasłużone, o wysokim statusie naukowym, cieszące się powszechnym szacunkiem i niekwestionowanym uznaniem. 

W swoich pracach naukowych prof. Trziszka odwołuje się do zaleceń starożytnych Rzymian, że jajka oraz jabłka to podstawa żywienia. Jedząc je dostarcza się organizmowi wszystkich witamin. 

Profesor wymyślił i zrealizował projekt "Innowacyjne technologie produkcji biopreparatów na bazie nowej generacji jaj (Ovocura)", w którym prawie setka naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Medycznej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiej Akademii Nauk stworzyła z jaj bioaktywne preparaty do celów leczniczych i suplementy diety. Powstało 120 prac naukowych, uzyskano 28 patentów.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: prof. dr hab. Tadeusz Trziszka (rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu)

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 19.07

kh/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Matematyki

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 19:42
Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. W uzasadnieniu uchwały czytamy: " W uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania polskich matematyków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 15:56
Zagadki dotyczące działań wybitnych, polskich matematyków. Pytania zadawała prowadząca - Dorota Truszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy genialni matematycy w światowej elicie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 05:47
2 kwietnia 1919 roku w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim powstało Polskie Towarzystwo Matematyczne. Do dziś nazwiska polskich naukowców wymieniane są wśród ścisłej czołówki najwybitniejszych matematyków na świecie.
rozwiń zwiń