X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Latające gady, czyli paleontologiczne odkrycia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 20:45
Znaleziska paleontologiczne są rzadkością w Europie. Najciekawszych odkryć śladów życia z przeszłości dokonano w Górach Świętokrzyskich. 
Audio
  • Latające gady, czyli paleontologiczne odkrycia (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Elnur

Polscy paleontolodzy z niewielkich skamieniałości mogą odtworzyć całe zwierzę przy użyciu programów komputerowych. - Stosujemy różne nowoczesne metody, żeby te szczątki niejako przywrócić do życia i pokazać, jak te organizmy były zbudowane, gdy żyły. Możemy skorzystać z bardzo modnej teraz technologii drukowania 3D. Skanujemy np. szczękę gada i w komputerze otrzymujemy trójwymiarowy model tego obiektu. Potem drukarka 3D nam to drukuje i my możemy tę skamieniałość ze wszystkich stron obejrzeć – tłumaczył w audycji dr Daniel Tyborowski z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk.

Gość audycji poszukuje skamieniałych zwierząt w kamieniołomie Brzezinki w województwie łódzkim. Jak wyglądało to miejsce w przeszłości geologicznej? Jakie zwierzęta mogły wtedy żyć? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Daniel Tyborowski (Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 19.05

K.A./abi/kw

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Okręty pełne złota pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 19:10
W ciągu ostatnich stu lat na świecie zatonęło ponad 2,1 tys. statków. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Lloyd uważa, że w ich ładowniach znajduje się 20 procent światowych zasobów złota, jakie kiedykolwiek wydobyto. 
rozwiń zwiń