X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Układy złożone i ich zastosowanie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:58
W lutym 2019 roku w Zakopanem odbędzie się międzynarodowa konferencja "Winter Workshop on Complex Systems 2019" poświęcona badaniom z zakresu układów złożonych. To nowa, dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, której odkrycia znajdują zastosowanie w wielu sferach życia - w nauce (m.in w fizyce, biologii, geografii, geofizyce i socjologii), w ekonomii, statystyce i w medycynie.
Audio
  • Układy złożone i ich zastosowanie (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

Goście audycji opowiedzieli o swoich badaniach i możliwościach zastosowania wyników ich prac w praktyce (m.in pozwalają one oszacować ryzyko inwestycji giełdowych i określić bezpieczeństwo polskiego systemu bankowego). Metody matematyczne stosowane w badaniach układów złożonych pozwalają także na opisywanie i analizę różnych zjawisk społecznych - np. rozprzestrzenianie się plotek, czy mód, a nawet opis zjawisk kulturowych i zmian językowych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w ramach pasma Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: dr Grzegorz Siudem (Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej), Mateusz Wiliński (staż podoktorski w Centrum Studiów i Badań w Pizie (Scuola Normale Superiore)), Jarosław Klamut i Tomasz Raducha (doktoranci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 19.08

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Polsce średnio co 8 minut ktoś przechodzi udar mózgu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 20:17
29 października przypada Światowy Dzień Udaru Mózgu. Polska zajmuje trzecie miejsce pod względem śmiertelności poudarowej. Zdaniem profesora Jerzego Waleckiego o skutecznej terapii chorego decyduje czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie dziedzictwo kulturowe w Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 19:30
Z okazji pierwszego polsko-gruzińskiego seminarium poświęconego polskiemu dziedzictwu kulturowemu w Gruzji, w dzisiejszym "Wieczorze odkrywców" rozmawiamy o osiągnięciach polskich uczonych, inżynierów, malarzy oraz architektów na Kaukazie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Gałęski: polimery nie zatruwają środowiska

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 20:00
Polimery to obecnie ogromna klasa materiałów wykorzystywanych we wszystkich dziedzinach gospodarki i używanych na co dzień.
rozwiń zwiń