X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy jest odbiciem historii Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 19:42
Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku - to symboliczny cmentarz-pomnik „…Tym, co imion nie mają”. Powstał w 2002 roku w duchu ekumenizmu, niezależnie od przynależności wyznaniowej czy narodowościowej.
Audio
  • Joanna Szymoniczek przybliża ideę powstania Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Cmentarz upamiętnia gdańskie cmentarze różnych wyznań zniszczone po II wojnie światowej. Jest również miejscem wielopokoleniowych spotkań mieszkańców Gdańska z przeszłością, miejscem zapalenia świec i zniczy w dniu 1 listopada.

Co roku w pierwszy dzień listopada na cmentarzu odbywa się uroczystość ekumeniczna, w której biorą udział mieszkańcy Gdańska oraz przedstawiciele wszystkich wyznań. Zebrani wspólnie modlą się za dusze zmarłych mieszkańców Gdańska, którzy zostali pochowani na cmentarzach zniszczonych w II wojnie światowej. – Po wojnie z mapy miasta zniknęło 27 cmentarzy, głównie niemieckich – powiedziała historyk dr Joanna Szymoniczek.

Rozmówczyni Katarzyny Jankowskiej dodała, że Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy jest odbiciem historii Gdańska. Co to właściwie oznacza? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: dr Joanna Szymoniczek (historyk)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 19.06

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Gierczyńska: Pawiak był żywym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 19:33
- Pawiak zawsze budził zainteresowanie – powiedziała w audycji Joanna Gierczyńska, kierowniczka Muzeum Więzienia Pawiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego wykształceni ludzie tak często są niezaradni życiowo?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:45
Badania naukowe pokazują, że jedna czwarta dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Lęki, nerwice, depresje czy uzależnienia są odbiciem rzeczywistości, w której żyjemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport warszawski w służbie niepodległej Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 19:06
Z okazji 140-lecia sportu w Warszawie i 100-lecia sportu w niepodległej Polsce odbędzie się konferencja naukowa zorganizowana przez Muzeum Sportu i Turystki, Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie oraz Towarzystwo Miłośników Historii. 
rozwiń zwiń