X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dzień Edukacji Narodowej. Kto wybiera zawód nauczyciela i dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 17:19
Przysłowie przestrzega: "obyś cudze dzieci uczył". Dlaczego więc do trudnego zawodu nauczyciela garną się ludzie, którzy mówią o nim: pasja?
Audio
  • Dzień Edukacji Narodowej. Kto wybiera zawód nauczyciela i dlaczego? (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Jest kilka specyficznych cech, które charakteryzują wybitnych i wyjątkowych nauczycieli, których będziemy wspominać. Są to osoby otwarte na zmiany. Mówi się o nich, że mają pasję, którą potrafią zarażać innych. Nastawione są także na nieustanny rozwój - mówi w Jedynce Liliana Budkowska, ekspert ds. awansu zawodowego z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Statystycznie rzecz biorąc, polski nauczyciel to około 40-letnia kobieta. W Dniu Edukacji Narodowej w "Damskiej torebce" spotkaliśmy się zatem z nauczycielkami. Zapytaliśmy, skąd bierze się ich zaangażowanie, czy więcej w ich pracy jest frajdy czy trosk, czy czują się autorytetami oraz kim są, kiedy odchodzą od tablicy.

W audycji mówiliśmy także o sposobach podnoszenia kwalifikacji polskich nauczycieli. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta Januszewska, Mira Jankowska

Goście: Agnieszka Penkala (polonistka), Maria Walasek (nauczycielka gry na wiolonczeli), Monika Mlaś-Bieniasz (matematyczka), Liliana Budkowska (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)

Data emisji: 14.10.2017

Godzina emisji: 16.16

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkoły jednopłciowe lepsze niż koedukacyjne?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 15:00
W Szwecji testowane jest oddzielne nauczanie dla chłopców i dziewcząt (nauczanie zróżnicowane). W audycji dyskutujemy o tym, czy taki model jest lepszy niż powszechnie przyjęta koedukacja.
rozwiń zwiń