X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zło dobrem zwyciężaj" - o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:38
W 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki wspomnieliśmy życie i działalność kapelana warszawskiej Solidarności, którego słynne Msze Święte za Ojczyznę krzepiły serca wielu Polaków. Atakowany przez władze PRL-u, nie przerwał swojej aktywności patriotycznej, 19 października 1984 roku został uprowadzony i zamordowany przez funkcjonariuszy MSW. 
Audio
  • Wspomnienie o bł. ks. Jerzym Popiełuszce (Wieczór z Jedynką)
Ks. Jerzy Popiełuszko
Ks. Jerzy Popiełuszko Foto: PAP/Grzegorz Rogiński

Pamięć o ks. Jerzym jest kultywowana, został błogosławionym Kościoła Katolickiego, a wiedzę i dokumentację wzbogaca Muzeum i Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki. 

Jakie przesłanie dzisiaj kieruje do nas bł. ks. Jerzy Popiełuszko? - Dzisiaj widać, że przemawia on do młodzieży. Widzę coraz więcej młodych ludzi, którzy garną się do niego, którzy go studiują, czytają, słuchają i przeżywają. Myślę, że wkrótce odkryją jakie było te jego przesłanie - mówił na antenie radiowej Jedynki Adam Nowosad. 

Paweł Kęska z Muzeum i Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki mówił, że może poznawać postać niezwykle heroicznej postaci, jaką był ks. Jerzy poprzez słowo, filmy i wspomnienia. - Trafiłem przed dwoma laty do Muzeum jako dziennikarz. Moim zadaniem było przyjrzeć się jak działają te instytucje i co można zrobić, żeby działały lepiej. Tak zaczęła się moja fantastyczna przygoda po pierwsze ludzka, po drugie dziennikarska. Czuję i zdaję sobie sprawę jak bardzo niewiarygodna jest ta historia i wstrząsająca, ale też dająca energię społeczną. (...) Mam taką świadomość, że coraz bardziej ks. Jerzego poznaje i to jest moja osobista przygoda życiowa - dodał. 

Małgorzata Grabowska - Kozera wspominała ks. Jerzego jako kapłana zwyczajnego, nie tworzącego dystansu. Mówiła także, że ks. Jerzy Popiełuszko miał przeświadczenie, że wykonując dalej swoją posługę może zginąć w każdej chwili. - Miał absolutne przekonanie, że w każdej chwili może umrzeć - zaznaczyła. 

Jakie jest najważniejsze przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki? Z jakimi artystami obcował? Do jakiego miejsca podróżował w dniu porwania? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór z Jedynką z cyklu "Po drugiej stronie lustra"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Małgorzata Grabowska - Kozera, Adam Nowosad, Paweł Kęska (Muzeum i Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu ks. Jerzego Popiełuszki)

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 23.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda dla lekarza, który chronił szczątki ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 19:14
Emerytowany pracownik Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku Jan Szrzedziński, który w 1984 r. zachował szczątki ciała zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki, został Człowiekiem Roku 2014 "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motywy wybaczania

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 07:00
rozwiń zwiń