X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kalina - artysta wszechstronny

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 23:11
Jerzy Kalina, czyli artysta wszechstronny: malarz, scenograf, twórca witraży, filmów animowanych i dokumentalnych, twórca instalacji oraz performer. Artysta stworzył projekt grobowca ks. Jerzego Popiełuszki, jest także głównym projektantem trzech ołtarzy papieskich w Warszawie. Zaprojektował kaplice w Belwederze i w Pałacu Prezydenckim oraz Pomnik Smoleński na Placu Józefa Piłsudskiego.
Audio
  • Rozmowa z Jerzym Kaliną (Jedynka/ Po drugiej stronie lustra)
Jerzy Kalina
Jerzy KalinaFoto: Adam Hawalej / PAP

- Najwięcej realizacji stworzyłem w Muzeum Katyńskim. Powstały one jako ciąg około 60 mniejszych i większych instalacji. W tej chwili jestem w trakcie kończenia 3 wielkich sarkofagów z granitu wulkanicznego na podstawach jako rzeźby torów, które realizuje wybitny polski rzeźbiarz z Torunia Zbigniew Mikielewicz […]. Sarkofagi będą stały przy katyńskim lesie przy wejściu do tego muzeum - mówi Jerzy Kalina.

Gość Jedynki swoje prace prezentował w wielu krajach świata. Jest również laureatem prestiżowych nagród, w tym m.in. Nagrody "Totus Tuus", Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Złotego Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Nagrody im. Brata Alberta, Nagrody "Solidarności".

Obecnie - do 30 września - trwa jego wystawa w Kordegardzie: Jerzy Kalina - "W niebo stąpanie".

W czym Jerzy Kalina był prekursorem? Jak ocenia swoje prace związane z Pomnikiem Katyńskim? Dlaczego niektóre pomniki są nieestetyczne?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadził: Michał Montowski

Gość: Jerzy Kalina (artysta)

Data emisji: 02.09.2019

Godzina: 23.06

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielokulturowa Polska okiem Jerzego Kaliny

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:00
Scenograf i plastyk, twórca scenografii teatralnych i filmowych, witraży, filmów animowanych i dokumentalnych, twórca instalacji, performer. Gościem audycji "Spacer z Kulturą" był Jerzy Kalina. Porozmawialiśmy z nim o najnowszej wystawie "W niebo stąpanie", którą już niedługo można będzie obejrzeć w Kordergardzie.
rozwiń zwiń