X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piaf: w ciele wulkan, w repertuarze dynamit

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 17:11
- Edith Piaf była bardzo zwyczajna w interpretacji, po prostu stawała i śpiewała. Cały geniusz mieści się w tym głosie - opowiada Joanna Rawik w Jedynce.
Audio
  • - Najlepszy okres piosenki francuskiej przypada między debiutem Piaf a śmiercią Jacquesa Brela - o twórczości Edith Piaf opowiada Joanna Rawik(Leniwa Niedziela/Jedynka)
Edith Piaf. 15.05.1959. Paryż
Edith Piaf. 15.05.1959. ParyżFoto: PAP/UPPA/Photoshot

Joanna Rawik od wielu lat fascynuje postać i twórczość Edith Piaf. Owocem tego jest m.in. grany przez nią monodram i książka, ukazujące losy tej niezwykłej artystki.

/

- Nie zdążyłam zobaczyć jej na żywo, ale słyszałam ją w dzieciństwie. Grałam już wtedy na skrzypcach i pamiętam tylko ten ostry, charakterystyczny głos, który pozostał w pamięci - opowiada pisarka i piosenkarka w "Leniwej Niedzieli".

"Ptak smutnego stulecia" to przede wszystkim opowieść o życiu Piaf, o jej licznych romansach i kilku małżeństwach, zachłanności na wciąż nowe przeżycia i doświadczenia. - Ciekawa historia wiąże się z piosenką "Milord". Otóż poprosiła kiedyś Georgesa Moustaki, z którym nawiązała romans, by coś dla niej napisał. Ten nie mógł wpaść na pomysł, aż w restauracji na serwetce zapisał słowo "milord", a Edith podchwyciła mówiąc o najsmutniejszym mieście świata - Londynie.

Edith Piaf bardzo mocno pracowała nad sobą nadrabiając brak wykształcenia odkrywaniem Beethovena i Mozarta, chodzeniem na wybitne spektakle. Bardzo wiele tekstów napisała sama, choć przez wiele lat ukazywały się pod pseudonimami.

Dlaczego? W jakich okolicznościach Edith Piaf napisała "La Vie en rose"? Jak wyglądała jej przyjaźń z Jeanem Cocteau i Marleną Dietrich. O tym, a także ukrywaniu pianistów, operacji nosa Charlesa Aznavoura oraz nowych interpretacjach piosenek Piaf opowiadała Joanna Rawik. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Zobacz więcej na temat: Edith Piaf Joanna Rawik MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twarze i dłonie z obiektywu Pirotte

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 08:00
Fotografowała Edith Piaf i Pabla Picassa. Wspierała francuski Ruch Oporu. Szmuglowała broń, fałszywe dokumenty i publikacje podziemia. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice przyjaźni Edith i Marlene

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 16:08
Spektakl "Edith i Marlene" w reżyserii Márty Mészáros to bardzo ciekawa opowieść o mało znanym epizodzie z życia Edith Piaf i Marleny Dietrich. Wzbogacona piosenkami z repertuaru obu słynnych artystek.
rozwiń zwiń