X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

65 lat Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 10:06
- Ten duński baśniopisarz jest fantastycznym patronem, ponieważ otwiera nie tylko przestrzenie dla dzieci, ale również dla twórczości dla dorosłych - mówi w "Kulturze przy kawie" dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie Krzysztof Rzączyński. 
Audio
  • 65-lecie Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie (Kultura przy kawie/Jedynka)
Krzysztof Rzączyński podczas próby w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Krzysztof Rzączyński podczas próby w Teatrze im. H. Ch. Andersena w LublinieFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny i z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. A, że rocznie teatr odwiedza blisko 30 000 osób, świętowanie urodzin rozłożono na dwa tygodnie. W programie zarówno spektakle dla najmłodszych jak i dla dorosłych, warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin, projekcje filmów, spacery.

- Na frekwencję nie narzekamy, ale moglibyśmy sobie życzyć przede wszystkim ustabilizowania sytuacji Teatru, jeżeli chodzi o jego stałą siedzibę. Chcielibyśmy mieć stały budynek i móc budować w nim to, co jest duchem miejsca. Gdzie dzięki naszemu ciągłemu działaniu artystycznemu mury nasiąkałyby pewną atmosferą. Wierzę w ważne miejsce jakim jest teatr jako budynek - mówi Krzysztof Rzączyński, który w audycji opowiada także ciekawą anegdotę dotyczącą nazwy Teatru. Więcej w nagraniu.

***

W audycji ponadto zaproszenie na dokument o Arethcie Franklin, który pokazuje koncert z 1972 roku - rozmowa z pomysłodawcami projektu Agnieszką Holwek i Jerzym Szczerbakowem oraz wypowiedź reżysera Mikołaja Grabowskiego o twórczości Bogusława Schaeffera.   

***

W audycji zapytaliśmy także słuchaczy o ich ulubione bajki z dzieciństwa oraz bajki czytane dzieciom. Pojawiły się też fragmenty bajek z Archiwum Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Krzysztof Rzączyński (dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie)

Data emisji: 16.11.2019 r. 

Godzina emisji: 5.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Teatr bezdomny". Od 65 lat szuka swojego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 11:00
W Kurierze Lubelskim z 1955 roku znaleźć można takie słowa "Teatr Bezdomny, bo tak można śmiało nazwać lubelski Teatr Lalki i Aktora, rozpoczął swój sezon. Naturalnie w pożyczonej sali…" 65. rocznica powstania teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, placówki z wieloletnią tradycją spektakli dla dzieci, to pretekst do rozmowy na antenie Polskiego Radia Dzieciom, o artystycznej przyszłości tego teatru. 
rozwiń zwiń