X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Chcesz rzucić palenie? Kup papierosy!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 12:30
Ciało w kostnicy, zmiany nowotworowe na ciele, sugestywnie wygięty papieros wskazujący na impotencję - między innymi takie zdjęcia będzie można zobaczyć na opakowaniach papierosów w Polsce.
Audio

Ministerstwo Zdrowia już szykuje zmiany w przepisach i chce, żeby fotografie trafiły na paczki w przyszłym roku. Resort ma nadzieję, że obrazki odstraszą palaczy i przyniosą lepsze efekty niż obecne na paczkach pisemne ostrzeżenia. Jak się okazuje palacze tylko mniej więcej wiedzą, co jest na nich napisane. Słowne ostrzeżenia częściej są przedmiotem żartów niż powodem do zastanowienia się nad nałogiem.

Do pochylenia się nad swoim niezdrowym "hobby" mają skłonić ich "obrazkowe ostrzeżenia", które jak twierdzi Magda Petryniak, koordynator kampanii "Lokal bez papierosa" i "Polska bez dymu" – są duże, agresywne i nie da się ich nie zauważyć.

Czternaście fotografii, które będą umieszczane na opakowaniach papierosów wybrała Komisja Europejska. Do tej pory trafiły one na paczki papierosów między innymi w Belgii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Francji. - Na pewno od przeszłego roku takie zdjęcia i ostrzeżenia znajdą się na opakowaniach polskich paczek - informuje Andrzej Włodarczyk, wiceminister zdrowia.

Obrazki raczej nie spodobają się palaczom. - Takie opakowania napawają ludzi odruchem odrzucenia, że to jest coś, czego ja nie chcę trzymać, nie chcę mieć – uważa Petryniak.

Na paczce znaleźć się ma między innymi zdjęcie z prosektorium. - Nie jest to przyjemny widok, ale ja rozumiem, że ta drastyczna formuła ma przynieść efekty. Jeśli coś ma być skuteczne, to czasami musi być dość mocne – twierdzi Włodarczyk.

A co na to branża tytoniowa? - Według nas napis informujący o zagrożeniu jest wystarczającym ostrzeżeniem – mówi Marcin Wiktorowicz z British American Tobacco.

Jak tłumaczy jednak minister zdrowia, branża tytoniowa w tej kwestii ma niewiele do powiedzenia.- Trudno jest dyskutować z faktami. A fakty są takie, że branża tytoniowa sprzedaje truciznę – tłumaczy Andrzej Włodarczyk.

Trudno stwierdzić, czy nałogowców odstraszy widok chorej tkanki, prosektorium, bądź przeżartych przez chorobę płuc. Jednak z pewnością ten papieros będzie im mniej smakował.

(mb)

Aby wysłuchać całej relacji Pawła Pawlicy, wystarczy wybrać "Chcesz rzucić palenie? Kup papierosy! " w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: spaliny wywołują więcej zawałów niż kokaina

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 06:23
Zanieczyszczone powietrze jest sprawcą większej liczby zawałów niż kokaina czy alkohol - podkreślają belgijscy eksperci, których wnioski ukazały się na łamach pisma "Lancet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet Lennon nie odwiódłby burmistrza Nowego Jorku od walki z paleniem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2011 19:41
Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg jest zdecydowanym wrogiem palenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzuć palenie. Warto! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2011 08:12
Magdalena Cedzyńska (lekarz): Pozytywne skutki rzucenia palenia tytoniu można odczuć już po 3-4 tygodniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywność mózgu powie, czy rzucisz palenie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 15:00
Okazuje się, że mózg obserwowany podczas rezonansu magnetycznego znacznie lepiej niż my sami wie, czy plany dotyczące rzucenia palenia mają szansę się ziścić.
rozwiń zwiń