X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jadwiga Wiśniewska: mamy do czynienia z dotyczącą Polski dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:25
- Mamy do czynienia z fake newsami i dezinformacją, które dotyczą Polski - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska (PiS), deputowana do Parlamentu Europejskiego, komentując kryzys wokół unijnych wieloletnich ram finansowych. Jej zdaniem w przypadku mechanizmu praworządności chodzi o "wywarcie presji na rząd prawicowy w Warszawie". Ma on być w jej ocenie "batem na tych, którzy nie chcą przyjmować lewicowej agendy".
Audio
  • Jadwiga Wiśniewska (PiS): chcemy Europy ojczyzn i równych praw
Jadwiga Wiśniewska
Jadwiga Wiśniewska Foto: Unia Europejska 2019

Państwa członkowskie nie osiągnęły w poniedziałek jednomyślności ws. wieloletniego budżetu UE i decyzji ws. funduszu odbudowy.

Flag_UE_you.jpg
Polska i Węgry zablokowały pakiet budżetowy dla całej Unii. Rozmowy będą trwały

Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z tzw. praworządnością. Rozporządzenie przyjęto większością kwalifikowaną państw członkowskich.

W poniedziałek minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ocenił, że brak weta Polski ws. budżetu UE oznaczałby "całkowitą utratę zaufania do premiera z wszelkimi tego konsekwencjami".

- Prawnicy Rady wskazywali, że mechanizm praworządności to obejście traktatu, artykułu 7. - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska (PiS), deputowana do Parlamentu Europejskiego, komentując tę sprawę.

Posłuchaj
08:48 _PR1_AAC 2020_11_17-12-23-39.mp3 Jadwiga Wiśniewska (PiS): chcemy Europy ojczyzn i równych praw 

Spory o mechanizm praworządności

- Wyjście Wielkiej Brytanii powinno było być w UE punktem wyjścia do refleksji – powiedziała Jadwiga Wiśniewska (PiS), zaznaczając, że Unia Europejska powinna zastanowić się nad planem poprawy sytuacji.

- Chcemy Europy ojczyzn i równych praw – mówiła polityk PiS. Dodała, że instytucje Wspólnoty nie powinny starać się ingerować w kwestie, które wedle traktatów są pozostawione do decyzji krajów członkowskich, a UE powinna się starać skupić na tym, co kraje Wspólnoty łączy.

Mechanizm dotyczący praworządności ma być ideologicznym batem – oceniła też. Dodała, że o Polsce tworzone są fake newsy, dezinformacja.

Zaznaczyła, że w PE dominuje obecnie nurt lewicowo-liberalny, w jej ocenie EPL (Europejska Partia Ludowa) przestała być partią chadecką.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Jadwiga Wiśniewska (PiS), deputowana do Parlamentu Europejskiego

Data emisji: 17.11.2020

Godz. emisji: 12.23

Jedynka/IAR/PAP/in.////kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 18 tys. nowych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:57
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto 18 820 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To dobowy rekord zakażeń. W ciągu doby zmarło 236 osób, z czego 207 miało choroby współistniejące - to największy przyrost od początku pandemii.
rozwiń zwiń