X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak powstawał polski lek na COVID-19? Senator PiS o kulisach pracy Biomedu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:40
- Zaprezentowano preparat, stworzony przez lubelską firmę Biomed, na bazie osocza, pobranego od osób, które miały kontakt z wirusem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia lekarz i senator PiS Grzegorz Czelej.
Senator PiS Grzegorz Czelej podczas konferencji prasowej dotyczącej zakończenia produkcji pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców.
Senator PiS Grzegorz Czelej podczas konferencji prasowej dotyczącej zakończenia produkcji pierwszej serii polskiego leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców.Foto: PAP/Wojtek Jargiło

- Gdy w marcu wyszedłem z inicjatywą, żeby wrócić do starych sprawdzonych metod leczenia osoczem i przeciwciałami, nie było pewne, czy przeciwciała jednych osób, będą działały w przypadku kolejnych - powiedział gość radiowej Jedynki.

Biomed lek covid pap 1200.jpg
Biomed Lublin: mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na COVID-19

Jak powiedział Grzegorz Czelej, ten mechanizm wymagał sprawdzenia. - Okazało się, że osocze działa, czyli te zawarte w osoczu swoiste przeciwciała - dodał.

Sukces Biomedu

Posłuchaj
09:58 PR1_WSP_2020_09_24-12-29-53_for_media.mp3 Grzegorz Czelej: pierwszy lek na COVID zostanie podany pacjentom w badaniach klinicznych (W samo południe/Jedynka)

 

- Podawanie osocza ma niestety wiele ograniczeń i wad. Jedną z największych jest to, że podając je, nie wiemy ile tak naprawdę podajemy właściwych przeciwciał. Metoda, którą ma Biomed i którą skutecznie stosuje w innych preparatach, polega na tym, że mają technologię umożliwiającą wyizolowanie tylko tych właściwych przeciwciał i przygotowania ich do postaci leku - wyjaśnił Grzegorz Czelej.

Gość audycji dodał, że dzięki rozwiązaniom lubelskiej firmy można podawać określoną - skuteczną i bezpieczną - ilość substancji czynnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Czelej (senator PiS, lekarz)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 12.30

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To są fakty, a nie insynuacje". Minister zdrowia o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 08:26
Zachowywanie dystansu od innych osób oraz noszenie maseczek zakrywających usta i nos ma istotne znaczenie dla ograniczania transmisji koronawirusa. Potwierdzają to wyniki 172 badań podsumowane w "The Lancet" - wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biomed Lublin: badania potwierdziły, że nasz lek inaktywuje koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:19
- Są tryby, które i w polskim prawie farmaceutycznym, i prawie unijnym dopuszczają zastosowanie leku przed zakończeniem procesu rejestracji, w trybie warunkowym. Mam nadzieję, że władze przynajmniej rozważą to zastosowanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Fic, członek zarządu Biomed Lublin.
rozwiń zwiń