X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bezpieczeństwo na drogach. Polacy chcą więcej fotoradarów?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:19
- W ciągu ostatnich czterech lat do ITD wpłynęło ponad 2 tys. wniosków o instalację fotoradarów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jerzy Polaczek, wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/canon_shooter

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zapoznała się z informacją rządu na temat bezpieczeństwa na drogach w kontekście wniosków spływających z komend powiatowych Policji i samorządów o przywrócenie lub ustawienie radarów w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Posłuchaj
08:25 wsp [ PR1]PR1 (mp3) 23 wrzesień 2020 12_29_57.mp3 Jerzy Polaczek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (Jedynka/W samo południe) 

- Na chwilę obecną w Polsce takich urządzeń stacjonarnych jest ponad 400 - powiedział Jerzy Polaczek. Wskazał, że ok. 30 urządzeń prowadzi odcinkowy pomiar prędkości, a są też takie, które na skrzyżowaniach rejestrują niestosowanie się do sygnałów świetlnych.

fotoradar.jpg
Wakacje na drogach. Fotoradary zarejestrowały prawie 250 tys. naruszeń

Gość Jedynki poinformował, że przez ostatnie 4 lata wpłynęło do Inspekcji Transportu Drogowego ponad 2 tys. wniosków o instalację urządzeń. Jak dodał wnioski kierowała nie tylko policja czy samorządy, ale też stowarzyszenia, instytucje publiczne i firmy

Gość Jedynki zaznaczył, że bezpieczeństwo na drogach to zagadnienie wielowymiarowe - zależy też m.in. od jakości sieci dróg i poziomu szkolenia kierowców. Wskazał, że młodzi kierowcy - do 23 roku życia - powodują dużo wypadków i  jest to bardzo tragiczna statystyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Jerzy Polaczek (wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, PiS)

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 12.29

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poprawa bezpieczeństwa na drogach. Niezbędne są inwestycje i nowoczesne systemy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:00
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zapoznała się z informacją rządu na temat bezpieczeństwa na drogach w kontekście wniosków spływających z komend powiatowych policji i samorządów o przywrócenie lub ustawienie radarów w najbardziej niebezpiecznych miejscach.
rozwiń zwiń