X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wątpliwy nawet ze względów moralnych". Poseł PSL o projekcie dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:54
- Opinię publiczną najbardziej interesuje kwestia zwierząt futerkowych, jednak bardziej wrażliwym obszarem jest wołowina i sektor ten poniesie ogromne straty - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Czesław Siekierski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Protest przeciwko futrom, Łotwa
Protest przeciwko futrom, ŁotwaFoto: nomadkate/shutterstock

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" Czesława Siekierskiego pytano o projekt ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt i jej potencjalne konsekwencje dla polskiego rolnictwa. 

Sektor mięsny

Poseł zaznaczył, że to nie branża zajmująca się hodowlą zwierząt futerkowych poniesie największe koszty planowanych zmian, ale znacznie większy od niej sektor mięsny.  - Może to doprowadzić do kryzysu sektora wołowiny - ostrzegł Siekierski. 

- Zwierzęta futerkowe zjadają odpady z przemysłu mięsnego, które trzeba będzie utylizować, co jest bardzo drogie i energetycznie wymagające - dodał gość Magdaleny Ogórek. 

Posłuchaj
07:49 _PR1_AAC 2020_09_16-12-27-57.mp3 Czesław Siekierski o planowanych zmianach dot. ochrony zwierząt w Polsce (W samo południe/Jedynka)

 

- Zrobiono wiele dla dobrostanu zwierząt futerkowych - zaznaczył poseł. Wskazał także, że po zakazie sektor przeniesie się za granicę, gdzie ochrona zwierząt hodowlanych jest nieporównywalnie gorsza od norm polskich. - Jeśli my tego zakażemy, produkcja zostanie przeniesiona, np. na Ukrainę, gdzie dobrostan zwierząt nie będzie tak przestrzegany jak w Polsce - zauważył. 

- Zabronienie produkcji jest najprostszym i najbardziej nietrafionym rozwiązaniem i wątpliwym nawet ze względów moralnych, bo my możemy za nią nie odpowiadać, a zwierzęta i tak będą chowane gdzie indziej, przy gorszych warunkach - dodał Siekierski.

Czytaj także:


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której polityk odniósł się również do międzynarodowego wymiaru problemu hodowli zwierząt futerkowych.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Czesław Siekierski (PSL, członek Komisji Finansów Publicznych)

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 12.28


kb/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieliczna grupa bardzo wpływowych ludzi". Publicyści o branży futrzarskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:07
- Hodowców jest w Polsce kilkudziesięciu. Ale pomimo że jest ich niewielu, są bardzo wpływowi - ocenił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Wojciech Mucha. Gościem Michała Rachonia był także Jacek Liziniewicz, który wytłumaczył, dlaczego "następuje prywatyzacja zysków, a uspołecznienie kosztów" w branży futrzarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przesadza i dramatyzuje". Szef klubu PiS skomentował list Ardanowskiego ws. "Piątki dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:26
- Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski od pewnego czasu zgłaszał zastrzeżenia do projektu ws. zakazu hodowli zwierząt na futra i jego list był ich wyrazem - stwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zaznaczył jednak, że w klubie obowiązuje dyscyplina i wyraził przypuszczenie, że posłowie poprą ustawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Duże poparcie społeczne projektu". Publicysta o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:20
- W skali ogólnokrajowej projekt ustawy cieszy się dużym poparciem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej R. Potocki, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń