X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Zbigniew Lewicki: prezydent Trump urealnia amerykańską politykę zagraniczną

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:15
Prezydent USA Donald Trump oświadczył w piątek, że Stany Zjednoczone zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Oświadczył też, że Hongkong nie jest już na tyle autonomiczny, by USA mogły traktować go w sposób uprzywilejowany.
Audio
  • Donald Trump zrywa kontakty USA z WHO (W samo południe/Jedynka)
Prezydent Donald Trump ogłasza zerwanie kontaktów USA z WHO
Prezydent Donald Trump ogłasza zerwanie kontaktów USA z WHOFoto: PAP/EPA/ERIN SCHAFF

Zdaniem prezydenta, reakcja WHO na wybuch pandemii nie była odpowiednia, gdyż Chiny "całkowicie kontrolują" tę organizację. Trump oskarżył też władze w Pekinie o wywieranie presji na WHO i nieprzesyłanie obowiązkowych raportów.

>>> "Całkowita kontrola Chin". Donald Trump zrywa współpracę z WHO.

Donald Trump Donald Trump

WHO nie zadziała właściwie przy ogłaszaniu pandemii?

W połowie kwietnia Trump polecił swej administracji wstrzymać wpłacanie składek na WHO do czasu wyjaśnienia, jaką rolę odegrała ona w "niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa". Zarzucił też WHO, która jest agendą ONZ, że "jej liczne błędy przyczyniły się do tak wielu przypadków śmierci". Domagał się w tej sprawie wyjaśnień.

USA czuja się niedowartościowane

Prof. Zbigniew Lewicki podkreśla, że Amerykanie - jego zdaniem nie bez racji - są traktowani jako dostarczyciele pieniędzy, ale nikt nie liczy się z ich zdaniem, a często jest ono lekceważone. Dotyczy to zarówno ONZ, jak też UNESCO, czy WHO. Według niego, decyzja nie wywoła negatywnych reakcji wśród elektoratu.

Amerykanista zwraca uwagę, że Donald Trump konsekwentnie urealnia politykę międzynarodową. - Wycofuje Stany Zjednoczone z porozumień, traktatów, umów, organizacji, w których USA nie widzą swojego interesu, albo czują, że są nadużywane - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia.

Posłuchaj całej audycji, w której również analiza Beaty Płomeckiej o projekcie nowego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej i programie pomocowym.  

***

Tytuł audycji: W samo południe 

Prowadził: Paweł Lekki

Gość: prof. Zbigniew Lewicki Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Data emisji: 30.05.2020

Godzina emisji: 12.30

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Bochenek: powinniśmy przyjrzeć się zachowaniu WHO

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:26
- Trzeba przyklasnąć prezydentowi USA, który zarzucił WHO zbyt późne działanie. Gdyby było one podjęte wcześniej i było bardziej radykalne, wtedy być może udałoby się zapobiec pandemii na taką skalę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Bochenek, poseł PiS. Gościem audycji był również Zbigniew Konwiński, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: po pandemii system ochrony zdrowia może się rozpaść na dwa bloki

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:15
Będzie dochodzenie w sprawie międzynarodowych działań po pojawieniu się koronawirusa na świecie. Tak zdecydowały wszystkie państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Organizacja stała się polem do rywalizacji między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, co grozi rozpadem światowego systemu ochrony zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Całkowita kontrola Chin". Donald Trump zrywa współpracę z WHO

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 21:38
Prezydent Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Oskarżył władze w Pekinie o wywieranie presji na organizację, zapowiedział też "koniec uprzywilejowanego traktowania Hong-Kongu". 
rozwiń zwiń