X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Andrzej Dera o sytuacji w Sądzie Najwyższym: politycznie nazywa się to obstrukcja

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:00
- Jeżeli dzisiaj lub najpóźniej w poniedziałek uda się wybrać pięciu kandydatów na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego, to oznacza, że sędziom SN zależy na uratowaniu prestiżu instytucji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister z Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.
Audio
  • Andrzej Dera o obstrukcji w Sądzie Najwyższym (W samo południe/Jedynka)
Andrzej Dera
Andrzej DeraFoto: Polskie Radio

W Sądzie Najwyższym są dziś kontynuowane obrady zgromadzenia ogólnego sędziów tego sądu. Jego celem jest wyłonienie pięciu kandydatów na nowego I Prezesa SN. Pełniący obowiązki I Prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący obrad sędzia Aleksander Stępkowski mówił, że liczy na "sprawne dokończenie procedury".

sąd najwyższy SN 123 free shut 1200.jpg
Wznowienie obrad w SN. Zgromadzenie Ogólne wybierze kandydatów na I Prezesa

Andrzej Dera pytany, czy uda się uratować mocno nadszarpnięty autorytet Sądu Najwyższego, odpowiedział, że "to zależy od samych sędziów. - Wybór pięciu sędziów spośród około stu, nie powinien stanowić dla ludzi wykształconych żadnego problemu - dodał.

Ocenił, że jeżeli do poniedziałku udałoby się przeprowadzić ten proces wyborów, oznaczałoby to, że sędziom Sądu Najwyższego zależy na tym, żeby ten prestiż uratować. Dodał, że przebieg poprzednich obrad zgromadzenia ogólnego "urągał powadze sądu i powadze sędziego".

Obstrukcja w SN

Minister z Kancelarii Prezydenta odbiera te działania jako "opóźnienie, żeby przedstawić prezydentowi pięciu sędziów do wyboru". Przypomniał, że prezydent nie może mianować nikogo z zewnątrz, ale jedną osobę z pięciu, które posiadają największy autorytet w samym Sądzie Najwyższym.

- Politycznie nazywa się to obstrukcja. Natomiast w takiej instytucji jak Sąd Najwyższy nie powinno to mieć miejsca - dodał Andrzej Dera.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: W samo południe

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 22.05.2020

Godzina emisji: 12.40

PAP/IAR/st/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybór kandydatów na I Prezesa SN. Prof. Szczepaniec: "starzy" sędziowie chcą działać wbrew ustawie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 07:50
- Nie możemy dopuścić do tego, żeby zgodzić się na to, aby to Zgromadzenie Ogólne Sędziów decydowało o sposobie wyboru kandydatów na I Prezesa SN, bo to byłoby sprzeczne z ustawą - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maria Szczepaniec, sędzia Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń