X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Rosjanin z rycyną w Pradze. "Chcą pokazać, że ruszanie sowieckiego dziedzictwa grozi utratą życia"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 13:15
- Rosja chce, aby kraje Europy Środkowej były depozytariuszami sowieckiej narracji o drugiej wojnie światowej - powiedział w radiowej Jedynce dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Audio
  • Dr Łukasz Adamski o przylocie Rosjanina z rycyną do Pragi (Jedynka/W samo południe)
Pomnik Iwana Koniewa w czeskiej Pradze w 2015 roku
Pomnik Iwana Koniewa w czeskiej Pradze w 2015 rokuFoto: shutterstock.com/Sergei Afanasev

Czeski tygodnik "Respekt" dowiedział się od swoich źródeł w służbach specjalnych, że ostatnio na lotnisku w Pradze wylądował samolot, którym przybył Rosjanin z paszportem dyplomatycznym, który miał w walizce silną truciznę - rycynę. "Respekt" powiązał te doniesienia z faktem przyznania policyjnej ochrony burmistrzowi Pragi Zdenkowi Hřibowi oraz starostom dzielnic - Ondřejowi Kolářowi i Pavlowi Novotnemu.

Czytaj więcej
Praga panorama miasta pixabay 1200x660.jpg
Rosja chciała otruć prezydenta stolicy Czech?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Czesko-rosyjski spór o pomnik Iwana Koniewa. Radziecki marszałek zniknął z dzielnicy Pragi

Dr Łukasz Adamski stwierdził, że teraz trzeba dojść do tego, kto był faktycznym celem Rosjan. Według eksperta niekoniecznie wcale musiało chodzić o bezpośrednie zabójstwo burmistrza Pragi. - Może chodziło o zastraszenie czeskich samorządowców - wskazał.

"Rosja chce zastraszyć"

Gość radiowej Jedynki przypomniał, że Ondřej Koláře stoi za decyzją o zburzeniu pomnika marszałka Związku Sowieckiego Iwana Koniewa w stolicy Czech, a prezydent miasta Hřib podpisał decyzję o zmianie nazwy placu przed ambasadą Rosji na cześć zamordowanego Borysa Niemcowa.

- Rosja będzie chciała innych zastraszyć i pokazać, że próba ruszania sowieckiego dziedzictwa grozi wręcz utratą życia. To było celem przyjazdu z recyną, a nie faktyczne zamordowanie samorządowców - powiedział dr Łukasz Adamski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe 

Prowadzi: Michał Żakowski 

Gość: dr Łukasz Adamski

Data emisji: 02.05.2020 r. 

Godzina emisji: 12.41

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja chciała otruć prezydenta stolicy Czech?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:16
Mężczyzna z rosyjskim paszportem dyplomatycznym i silną trucizną w bagażu pojawił się na praskim lotnisku im. Václava Havla – donosi portal jagiellonia.org, powołując się na czeskie wydanie tygodnika "Respekt". Gazeta łączy tę sprawę z objęciem ochroną osobistą prezydenta Pragi Zdenka Hřiba i szefa jednej z praskich dzielnic Ondřeja Kolářa ochroną osobistą. Środki te miano podjąć po uzyskaniu informacji o przybyciu do Czech grupy oficerów rosyjskiego wywiadu.
rozwiń zwiń