X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Najwięcej na tym sporze tracą obywatele". Krzysztof Gawkowski o reformie sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 13:24
- Cieszę się, że udało się spotkać z panem prezydentem. Wyraził chęć, zainteresowanie i wolę spotkania z klubami opozycyjnymi i porozmawiania o tym, jak rzeczywiście wygląda dzisiaj sytuacja w wymiarze sprawiedliwości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł SLD Krzysztof Gawkowski.
Audio
  • Krzysztof Gawkowski: wymiar sprawiedliwości trzeba zreformować (W samo południe/Jedynka)
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami klubów, by dyskutować o reformie sądownictwa. Na spotkaniu byli przedstawiciele wszystkich sił parlamentarnych. Do Pałacu Prezydenckiego przyjechali: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS, Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Gawkowski i Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Tyszka z klubu PSL-Kukiz'15, a także Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak z Koła Konfederacja.

sąd wyrok wymiar sprawiedliwości sala sądowa free flickr iar 1200.jpg

Poseł Porozumienia o sądownictwie: nie chcemy się okopywać, chcemy rozmawiać

"Zgadzam się z prezydentem"

Gość radiowej Jedynki wyjaśnił, że Lewica przedstawiła kilka swoich stanowisk. - Nie tylko w sprawie ustawy represyjnej, która jest na agendzie prezydenta, ale mówiliśmy także o sporze kompetencyjnym między Trybunałem Konstytucyjnym, KRS czy Sądem Najwyższym. Mówiliśmy, że najwięcej na tym sporze tracą obywatele - powiedział Krzysztof Gawkowski.

- Zgadzam się z prezydentem, że wymiar sprawiedliwości trzeba zreformować - podkreślił polityk SLD. Wymienił problemy, które należy rozwiązać: za długie postępowania, brak odpowiedzi na oczekiwania obywateli. - Też sędziowie, niestety, powinni w jakiś sposób odpowiadać dyscyplinarnie. Zresztą mówiła to wczoraj cała opozycja - wyjaśnił Gawkowski. Jak ocenił, "dzisiaj mamy ustawę, która dokonuje oceny politycznej sędziów". 

- Powinniśmy skupić się na tym, jak sędziowie mogą sami się oczyścić - zaznaczył polityk Lewicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Krzysztof Gawkowski (poseł SLD, Nowa Lewica)

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 12.13

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Porozumienia o sądownictwie: nie chcemy się okopywać, chcemy rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 08:42
- Reformy nie można robić półśrodkami, dlatego zmieniamy całą strukturę wymiaru sprawiedliwości. Chcemy rozmawiać na te tematy, które budzą wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Bukowiec z Porozumienia. - Chciałabym, by Andrzej Duda zawetował ustawy o sądownictwie - mówiła Paulina Piechna-Więckiewicz z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Ryba: SN chciałby przenieść kompetencje stanowienia prawa za granicę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 11:15
- Spór o sądownictwo jest w istocie kwestią tego, czy państwo polskie ma zachować atrybuty suwerenności w newralgicznych przestrzeniach, jak stanowienie prawa i wymiar sprawiedliwości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izba Dyscyplinarna wydała pierwsze orzeczenie po uchwale trzech izb SN

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 13:10
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego oddaliła w czwartek przed południem kasację w sprawie adwokata ukaranego przez dyscyplinarny sąd adwokacki. Było to jej pierwsze orzeczenie wydane po podjętej przed tygodniem uchwale trzech izb SN - Karnej, Cywilnej i Pracy.
rozwiń zwiń