X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mirosława Stachowiak-Różecka: dymisja Mariana Banasia albo plan B

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 13:00
- Oczekuję, że jeśli prezes Banaś kibicuje obozowi "dobrej zmiany" to rozumie, że dłużej taka sytuacja nie może trwać - powiedziała w rozmowie z radiową Jedynką posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.
Audio
  • Mirosława Stachowiak-Różecka: trzeba się zastanowić nad rozwiązaniami, które uniemożliwią powtórzenie się takiej sytuacji z NIK (W samo południe/Jedynka)
Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS)
Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS)Foto: PR

piątek CBA wskazało na podejrzenie popełnienia przez prezesa NIK Mariana Banasia takich przestępstw jak złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanie źródeł dochodu. Jak dodano, jest to drugie doniesienie, ponieważ wcześniej swoje złożył generalny inspektor informacji finansowej (GIIF).

Radosław Fogiel zapowiedział, że marszałek Sejmu oczekuje w poniedziałek wpłynięcia dymisji prezesa NIK. 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Radosław Fogiel o protestach przed sądami: może to doprowadzić do chaosu prawnego

- Oczekuję, że jeśli prezes Banaś kibicuje obozowi "dobrej zmiany" (...) to rozumie, że dłużej taka sytuacja nie może trwać - powiedziała poseł Mirosława Stachowiak-Różecka. Dodała, że ze względu na dobro instytucji NIK Marian Banaś powinien złożyć swoją dymisję. - Jeśli nie (...), to będziemy wdrażać plan B - podsumowała.

Poseł PiS podkreśliła, że jej ugrupowanie przyznając się do błędu, różni się w tej kwestii od Platformy Obywatelskiej, która utrzymywała na stanowisku prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, któremu zostały postawione zarzuty. - Ta różnica standardów, to jest to, co nasz różni - powiedziała Stachowiak-Różecka.

W audycji wspomniano również o manifestacjach, które odbyły się przed sądami w Polsce oraz ministerstwem sprawiedliwości po cofnięciu delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziego Pawła Juszczyszyna.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS)

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 12.16

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Sasin ws. M. Banasia: dla dobra Polski powinien podać się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:25
– W tym momencie dla dobra instytucji i dobra Polski Marian Banaś powinien podać się do dymisji, abyśmy nie mieli znów tego gorszącego spektaklu jak z Krzysztofem Kwiatkowskim, poprzednim szefem NIK – powiedział w radiowej Trójce Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Mariana Banasia. Ekspert: PiS chce uniknąć zmiany konstytucji, ale może nie mieć wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 09:45
- Sprawa jest o tyle trudna, że wszystko jest dzisiaj w rękach Mariana Banasia. Teraz mogą być tylko stosowane naciski, czy to ze strony PiS, czy opinii publicznej - mówił dr Sebastian Gajewski, odnosząc się do sprawy szefa NIK na antenie Polskiego Radia 24. Z kolegi Michał Płociński stwierdził, że "partia rządząca nie ma dużego manewru".
rozwiń zwiń