X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Bańka: łącznie w latach 2016-2019 MSiT przeznaczyło ok. 2,3 mld złotych na rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 13:48
- Na rozwój infrastruktury sportowej MSiT przeznaczyło w latach 2016-2019 w sumie ok. 2,3 mld złotych. Pozwoli to na wybudowanie bądź zmodernizowanie ok. 6 tys. obiektów w całej Polsce - powiedział Witold Bańka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Witold Bańka: łącznie w latach 2016-2019 MSiT przeznaczyło ok. 2,3 mld złotych na rozwój infrastruktury sportowej w całej Polsce (Jedynka)
Witold Bańka
Witold Bańka Foto: PR/Wojciech Kusiński

W poniedziałek w Zabrzu odbyła się konferencja inaugurująca tegoroczną odsłonę programu Sportowa Polska. Wziął w niej udział premier Mateusz Morawiecki. Minister sportu, Witold Bańka, podkreślał we wtorek w audycji "W samo południe" radiowej Jedynki, że tegoroczna odsłona programu jest wpisana w szeroki plan działań pro-sportowych polskiego rządu. 

- To jest kolejna edycja, rozstrzygamy konkursy, przyznajemy dofinansowania. W latach 2016-2019 w ramach różnych programów dofinansowania infrastruktury sportowej przeznaczyliśmy i przeznaczymy summa summarum ok. 2,3 mld złotych na dofinansowanie i wybudowanie ok. 6 tys. obiektów sportowych, począwszy od małych stref aktywności sportowych i siłowni plenerowych, poprzez boiska piłkarskie, hale treningowe, pływalnie - wyliczał minister. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mateusz Morawiecki: chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport

Minister pytany był też o program OSA - Otwarta Strefa Aktywności. To program skierowany do osiedli mieszkaniowych i spółdzielni, dofinansowujący do 50 proc. albo do 70 proc. danej inwestycji. - W sumie powstanie ok. 3 tys. obiektów - mówił Witold Bańka. 

- Kilka lat temu zrobiliśmy badania w resorcie - spytaliśmy Polaków, na jakie obiekty jest największe zapotrzebowanie. Badania pokazały, że OSY i pływalnie są najpotrzebniejsze - mówił minister. - W ramach Sportowej Polski wpłynęło ponad 900 wniosków z samorządów. Boom jest ogromy i to cieszy, zapotrzebowanie jest ogromne - dodał. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

GośćWitold Bańka (minister sportu)

Data emisji: 06.08.19

Godz. emisji: 12.15


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka o programie SKS: chcemy postawić na fundamenty. Pasją do sportu można zarażać

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 13:40
Szkolny Klub Sportowy to największy program zajęciowy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestniczy w nim ponad 300 tys. uczniów i 15 tys. nauczycieli. W audycji "W samo południe" o jego zaletach i założeniach opowiadał minister Witold Bańka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Krupka: w 2018 roku Polskę odwiedziło 19,6 mln turystów z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:20
- Odwiedzają nas Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Czesi i Słowacy. Wśród tych państw Polska jest często wybieranym kierunkiem turystycznym. Dynamicznie wzrasta liczba osób z Chin i Izraela. To związane jest również z bezpośrednimi połączeniami lotniczymi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń