X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Macierewicz: laboratorium w Kent potwierdziło ślady trotylu na próbkach z wraku

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 14:54
- Rosjanie powiedzieli szefowi MSZ Jackowi Czaputowiczowi, że nie zgadzają się na zwrot wraku Tu-154M, bo po prostu wiedzą, że to jest dowód, który jednoznacznie przesądza o winie - powiedział w radiowej Jedynce przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
Audio
  • Antoni Macierewicz mówił o rocznicy poznańskiego Czerwca'56 i o tym, dlaczego Rosja nie chce zwrócić Polsce wraku Tu-154M (Jedynka/W samo południe)
Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej, jeśli chodzi o II wojnę światową  mówił na antenie Jedynki b. szef MON
Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej, jeśli chodzi o II wojnę światową – mówił na antenie Jedynki b. szef MONFoto: Polskie Radio

W kwietniu 2020 roku minie 10. rocznica katastrofy prezydenckiego Tupolewa-154M z państwową delegacją udającą się na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. 

Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz w środowym wywiadzie dla rosyjskiej agencji TASS tłumaczył, że strona polska nie może zrozumieć, dlaczego własność Polski i symbol tak ważny dla wszystkich Polaków wciąż jeszcze znajduje się pod prowizoryczną osłoną obok miejsca katastrofy.

pap sąd 1200.jpg
Wyrok dla Tomasza Arabskiego. Komentarze polityków

- Uważam, że zwrot wraku to nie tylko obowiązek prawny, ale i moralny Rosji - oświadczył minister. Jak przyznał, podczas niedawnych rozmów z rosyjskim ministrem Siergiejem Ławrowem usłyszał, że Rosja nie ma w planach zwrotu wraku.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jacek Czaputowicz na temat zwrotu wraku tupolewa

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz podkreślił w radiowej Jedynce, że raport Defence Science and Technology Laboratory w Kent jednoznacznie stwierdza, "że na 50 próbek w 29 znaleziono ślady materiałów wybuchowych - głównie trotylu".

- Nikt tego nie zakwestionował. Co więcej - po naszych badaniach okazało się, że także polscy analitycy stwierdzili w 2012 roku, że było kilkadziesiąt śladów materiałów wybuchowych na próbkach - mówił Antoni Macierewicz.

- To dlatego Rosjanie tak się boją i tak wstrzymują się z oddaniem wraku - podkreślił. Jego zdaniem "zatrzymanie wraku nie powstrzyma rozsądzenia winy w związku z dramatem smoleńskim i śmiercią polskiego prezydenta".

Były szef MON mówił w programie także na temat rocznicy poznańskiego Czerwca '56.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Antoni Macierewicz (szef podkomisji smoleńskiej)

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 12.20

paw/ag

Czytaj także

Podkomisja smoleńska MON złożyła wniosek ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez Jerzego Millera

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:49
Szef podkomisji smoleńskiej MON Antoni Macierewicz poinformował, że podkomisja skierowała do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego przewodniczącego Komisji Badań Wypadków Lotniczych Jerzego Millera oraz członków tej komisji z czasów ustalania przyczyn katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: dobrze się stało, że Tomasz Arabski został skazany

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 14:06
- Trzeba to jasno powiedzieć: mamy do czynienia z jednoznacznym orzeczeniem, że ci ludzie popełnili przestępstwo - mówił o wyrokach dla Tomasza Arabskiego i Moniki B. Antoni Macierewicz. Były szef MON był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń