X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogusław Liberadzki: strefa euro to lepsze życie. Powinniśmy zacząć się przygotowywać

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:15
- Nie powinniśmy zakładać ram czasowych wejścia do strefy euro, ale powinniśmy przystąpić do programu przygotowawczego do przyjęcia wspólnej waluty. Wstąpienie do strefy euro oznacza lepsze życie - przekonywał w audycji "W samo południe" Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i kandydat Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 
Audio
  • Bogusław Liberadzki: strefa euro oznacza lepsze życie ("W samo południe"/ Jedynka)
Bogusław Liberadzki
Bogusław LiberadzkiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Polityk skomentował też słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego, który zapowiedział, że za jego kadencji Polska nie przyjmie euro, ani nie wejdzie do poprzedzającego przyjęcie tej waluty mechanizmu ERM2.  

- Prezes Adam Glapiński ma rację - mówił w radiowej Jedynce Bogusław Liberadzki. - Za jego prezesury Polska nie przyjmie euro, z trzech powodów: powód pierwszy, trzeba spełnić kryteria, których nie spełniamy; powód drugi, Unia musi wyrazić zainteresowanie przyjęciem Polski do strefy euro; powód trzeci, musimy wyzwolić się z wszelkiego rodzaju obaw i nieprawd - mówił Bogusław Liberadzki. - Skoro wszystko tam jest droższe, to dlaczego trzy miliony Polaków wybrały życie w strefie euro? - pytał. - Bo zarobki tam są wyższe - odpowiedział prowadzący rozmowę Antoni Trzmiel. - Wstąpienie do strefy euro oznacza lepsze życie - ripostował europoseł. 

- Nie powinnismy zakładać ram czasowych wejścia do strefy euro, ale powinniśmy przystąpić do programu przygotowawczego - podkreślił Bogusław Liberadzki. 

Bogusław Liberadzki w rozmowie odniósł się też do kwestii ewentualnych rozszczeń odszkodowawczych za II wojnę światową wobec Polski, a także do planów Koalicji Europejskiej względem inwestycji w centralny port komunikacyjny. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Bogusław Liberadzki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE)

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 12.16

Jedynka, IAR/ mbl/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż przed wyborami do europarlamentu. Liderem Prawo i Sprawiedliwość

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 17:18
Na zwycięstwo w nadchodzących eurowyborach może liczyć Prawo i Sprawiedliwość (Zjednoczona Prawica) - 33 proc. poparcia. Na Koalicję Europejską chce głosować 30 proc. ankietowanych - wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń