more_horiz

Marta Golbik: wynik PiS w eurowyborach będzie wyjątkowo niekorzystny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 12:39
- Działania Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o wybory europarlamentarne, są tak absurdalne, że ten wynik może położyć cień także na wybory parlamentarne - powiedziała na antenie Jedynki posłanka PO Marta Golbik.
Audio
  • Marta Golbik: wynik PiS w eurowyborach będzie niekorzystny (W samo południe/Jedynka)
Marta Golbik
Marta GolbikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z badania IBRiS przeprowadzonych w styczniu na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że Platforma Obywatelska straciła poparcie. Marta Golbik nie przywiązuje jednak dużej wagi do sondażu, który sugeruje, że jej ugrupowanie cieszy się mniejszą sympatią przed eurowyborami. - Dajmy sobie te wybory najpierw przeprowadzić i zobaczymy kto je wygra - powiedziała. Jej zdaniem "wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu będzie wyjątkowo niekorzystny i da również do myślenia całemu społeczeństwu.

Nowoczesna uzyskała w tym sondażu 0,9 proc., podczas gdy według grudniowego badania miała 4 proc. Marta Golbik (która dostała się do Sejmu z list tej partii) uważa, że "absolutnie nie można mówić, że nie ma Nowoczesnej". Posłanka przypomina, że ugrupowanie ma wielu radnych w lokalnych samorządach. - Ludzie, którzy piastują bardzo ważne stanowiska w swoich społeczenościach lokalnych wciąż funkcjonują - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Marta Golbik (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 7.01.2018

Godzina emisji: 12.15

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apel Katarzyny Lubnauer: stwórzmy szeroką koalicję, by odsunąć PiS od władzy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 12:08
- Apeluję do liderów wszystkich partii opozycyjnych, w szczególności Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz do twórców nowej lewicy i dotychczasowych partnerów: stwórzmy szeroką koalicję, żeby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - mówiła w sobotę Katarzyna Lubnauer podczas obrad Rady Krajowej Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztuka Słuchania". Polityczne echa rozłamu w Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:24
Co dalej z Nowoczesną? Jakie będą dalsze losy partii po zmianach barw klubowych ośmiu posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Potapowicz (Nowoczesna), Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesna dostanie jednego posła z PSL-UED? Decyzja w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 16:57
Na początku tygodnia podejmiemy decyzje ws. ewentualnego przejścia posła z klubu PSL-UED do koła Nowoczesnej; na razie entuzjazmu nie ma ani w UED, ani w PSL do takiego rozwiązania - powiedział poseł Jacek Protasiewicz (PSL-UED).
rozwiń zwiń