X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Jakubiak: przesłuchiwanie Rostowskiego jest przedwczesne

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:47
- Uważam, że przesłuchiwanie w tej chwili pana Rostowskiego jest przedwczesne. On powinien się tłumaczyć, ale żeby mógł to zrobić, to musimy mieć przygotowaną do tego wiedzę – powiedział w audycji "W samo południe" Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony, do niedawna reprezentujący barwy ruchu Kukiz’15. Odniósł się do ostatnich działań i decyzji komisji śledczej ds. VAT.
Audio
  • Poseł Marek Jakubiak o komisji śledczej ds. VAT (W samo południe/Jedynka)
Poseł Marek Jakubiak
Poseł Marek JakubiakFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Komisja śledcza ds. VAT powołana została na początku lipca br. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Zbada okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Na 10 grudnia komisja planuje posiedzenie, na którym ma się stawić były minister finansów Jacek Rostowski. Ma się tłumaczyć w związku z sensacyjnymi zeznaniami wiceminister finansów za rządu PO-PSL Elżbiety Chojnej-Duch, która w środę, 21 listopada, przed komisją ds. VAT powiedziała, iż Rostowski miał zlecać Sławomirowi Nowakowi praktyczne uzgodnienia co do prawa podatkowego podczas spotkań Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie podejmowano decyzje w sprawie kształtu polityki ministerstwa finansów.

Planowane już niebawem przesłuchanie nie podoba się Markowi Jakubiakowi – posłowi będącemu pomysłodawcą i jednym z filarów komisji śledczej ds. VAT, który został z niej niedawno odwołany.

- Uważam, że przesłuchiwanie w tej chwili pana Rostowskiego jest przedwczesne. On powinien się tłumaczyć, ale żeby mógł to zrobić, to musimy mieć przygotowaną do tego wiedzę. To błąd, że nie będzie przesłuchiwany na samym końcu – powiedział parlamentarzysta.

Marek Jakubiak odniósł się też do kwestii odwołania go z komisji, a to w związku z odejściem z klubu Kukiz’15 w Sejmie. – Regulamin komisji nie przymuszał do zmiany. Jest w nim napisane, że powinna być reprezentacja [wszystkich ugrupowań w Sejmie – przyp. red.], ale nie, że musi być. Ja trwałem w takim przekonaniu, ale Kukiz’15 nadgorliwie to wykorzystał. Szkoda. Pan Rostowski wydaje się być takim bardzo butnym człowiekiem i bardzo żałuję, że nie będę mógł mu zadawać pytań. Jestem przekonany, że po czterech pytaniach wprowadziłbym go w wibracje do tej pory niespotykane – stwierdził poseł.

Więcej w nragraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Goście: Marek Jakubiak (poseł niezrzeszony, do niedawna Kukiz'15)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 12.16

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak