more_horiz

Piotr Zgorzelski: realizujemy nasze zobowiązania wobec wyborców

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:34
- Realizujemy nasze zobowiązania wobec wyborców - mówił w audycji "W samo południe" Piotr Zgorzelski, poseł PSL. W ten sposób polityk odniósł się do projektu o emeryturach, jaki złożyli Ludowcy. 
Audio
  • Piotr Zgorzelski o projektach złożonych przez PSL (W samo południe/Jedynka)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

PSL po raz kolejny złożyło projekt ustawy o likwidacji obciążeń emerytów i rencistów podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. 

O tym projekcie mówił w audycji "W samo południe" Piotr Zgorzelski. - To jest nasze zobowiązanie wobec wyborców, jeśli chodzi o politykę senioralną i prorodzinną. Byliśmy jedynym klubem opozycyjnym, który zagłosował za 500 plus. Myśleliśmy, że PiS jako partia, której bliskie są tematy społeczne, przychyli się do naszego projektu o emeryturach. Został on jednak odrzucony w pierwszym czytaniu - powiedział Zgorzelski. 

Poseł dodał, że ten projekt zostanie ponownie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu. - Liczymy, że trafi on do komisji. Myślę, że emerytom należy się te "kilka groszy" więcej - kontynuował polityk. 

Więcej w dalszej części rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 12.13

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: nie wejdziemy do żadnej koalicji, jeśli ten projekt nie zostanie wprowadzony w życie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 09:14
Chyba wszyscy zgodzimy się, że emeryci w swoim życiu się wystarczająco napracowali i teraz czas, aby tego podatku już nie płacili - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Zgorzelski z PSL o projekcie tego ugrupowania, wprowadzającym emerytury bez podatków. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: nie prowadzimy żadnego boju, tylko pozytywną kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 09:53
- Na starcie numer dwa, na mecie numer jeden. Z drugiego miejsca najlepiej atakować - mówił na antenie radiowej Jedynki poseł PSL Piotr Zgorzelski, komentując wczorajsze losowanie numerów list komitetów wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski (PSL): taśmy absolutnie mnie nie zabolały

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 09:15
- O słabości państwa świadczy, że taśmy będą towarzyszyć niejednym polskim wyborom. I zawsze otwarte jest pytanie, gdzie jest źródło pochodzenia tych nagrań, zwłaszcza że jedno z nich pochodzi sprzed 2014 roku – mówił w Jedynce Piotr Zgorzelski, szef sztabu PSL.
rozwiń zwiń