X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wydalenie Ludmiły Kozłowskiej. "Ostrożnie w kontaktach z Fundacją Otwarty Dialog"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 14:54
- Dochodziły do mnie sygnały, żeby być ostrożnym w kontaktach z Otwartym Dialogiem. Tam są różnego rodzaju niejasności związane z finansowaniem - mówił na antenie Jedynki Tomasz Latos, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy, odnosząc się do sprawy wydalenia z Polski Ukrainki Ludmiły Kozłowskiej.
Audio
  • Tomasz Latos o sprawie Ludmiły Kozłowskieji (W samo południe/Jedynka)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ludmiła Kozłowska jest prezesem Fundacji Otwarty Dialog, działającej na rzecz demokracji na Ukrainie. Organizacja główną siedzibę ma w Warszawie, a biura w Kijowie i Brukseli. Prezes fundacji niedawno została deportowana z Unii Europejskiej. Powodem było niejasne finansowanie tej fundacji. Pojawiły się też głosy, że Kozłowska może być tzw. śpiochem, czyli zwerbowanym przez KGB agentem, oczekującym w trybie śpiącym na rozkaz o przejściu do działań aktywnych. 

Gość audycji odniósł się do tej sprawy. - Od pewnego czasu dochodziły do mnie sygnały, żeby być ostrożnym w kontaktach z Otwartym Dialogiem, że tam nie jest wszystko jasne. To pokazuje, że nawet jeśli ktoś zabiega o wolność i demokrację, to należy się przyglądać finansowaniom tego typu przedsięwzięciom. Wiem, że niektórzy posłowie PO dość mocno wchodzili w relacje z Otwartym Dialogiem, ale czym innym jest wspieranie demokracji w dawnych krajach bloku posowieckiego, a czym innym łączenie struktur państwowych z różnego rodzaju organizacjami o niejasnych powiązaniach - mówił Tomasz Latos.

Parlamentarzysta nawiązał także do swojej kandydatury na prezydenta Bydgoszczy. Czy podczas rozmowy z dziennikarzem Polskiego Radia zdradził swoje hasło wyborcze, którego dotychczas nie podał? O tym, a także m.in. o rocznicy porozumień sierpniowych, poseł mówił w dalszej części audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Tomasz Latos (poseł Prawa i Sprawiedliwości, kandydat na prezydenta Bydgoszczy)

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 12.12

tjak/abi