X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:59
Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie Środkowej i Wschodniej, ściągające najnowsze i najważniejsze premiery filmowe pokazujące, wokół jakich tematów obecnie toczy się życie żydowskie. - Chcemy pokazywać współczesne życie żydowskie, które przecież się rozwija oczywiście w Izraelu, ale także w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w krajach Beneluxu i w krajach skandynawskich - powiedział dyrektor festiwalu Mirosław Chojecki. 
Audio
  • XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
plakat festiwalu
plakat festiwalu Foto: mat. promocyjne

Festiwal trwa od 11 września i potrwa do niedzieli 15 września 2019 roku. Jest to XV już odsłona festiwalu. Nagrodą główną jest warszawski Złoty Feniks. Przewidziane są nagrody dla najlepszego filmu w każdej kategorii, a także nagroda publiczności. - Jest głosowanie po każdym filmie. Widzowie dostają karteczki, na których mogą wystawić oceny i potem suma tych ocen podzielona przez ilość uczestników tego plebiscytu decyduje o tym, który film wygrywa. Zwykle było tak, że wybór publiczności rzadko pokrywał się z wyborem jurorów - zdradził na antenie radiowej Jedynki dyrektor festiwalu. 

W audycji była mowa również o Krzysztofie Talczewskim, dokumentaliście, który został nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz za film "Niepodległość". Z artystą rozmawiała Joanna Sławińska. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

W tym tygodniu do kin wchodzi film "Piłsudski". Jest to dramat historyczny w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej. Portret marszałka ukazujący go w jego działalności niepodległościowej oraz w życiu prywatnym. Akcja zaczyna się w roku 1901.

Źródło: NextFilm/Youtube 


Kinomani będą mogli zobaczyć także brytyjski dramat kostiumowy "Downton Abbey" w reżyserii Michaela Englera. Jest rok 1927. - Widzimy dom Granthamów po zakończeniu szóstego sezonu znanego serialu telewizyjnego. Rodzina i służba szykują się do królewskiej wizyty w posiadłości. Natomiast pełnometrażowa fabuła "Niezbędna konieczność" to francuska komedia romantyczna w reżyserii Erwanna Le Duca. Kapitan żandarmerii w małej miejscowości wiedzie życie rodzinne z owdowiałą i tęskniącą za miłością matką, bratem dziwakiem i jego córką. Pewnego dnia zjawia się Juliette- dziewczyna, której ukradła samochód naga kobieta - bo w okolicy grasują nudyści- ekstremiści - jak wyjaśnia żandarm. Juliette tymczasowo zamieszka w domu szefa żandarmerii.

"Głos Pana to film inspirowany powieścią Stanisława Lema lecz daleko odchodzący od niej film s-f w reżyserii Gyorgya Palfiego. Młody mężczyzna poszukuje swojego ojca, zaginionego naukowca, który dla Stanów Zjednoczonych pracował nad tajnym projektem rozkodowania sygnałów z kosmosu.  Opowieść o niemożności komunikacji z nieznanym, pełna wątpliwości etycznych; komu i czemu miałaby ta wiedza służyć.

Żródło: Nowe filmy kinowe/Youtube 

Posłuchaj całej audycji już teraz!. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy 

Prowadzi: Michał Montowski 

Goście: Mirosław Chojecki (dyrektor festiwalu Żydowskie Motywy), Artur Cichmiński (krytyk filmowy) 

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 21.07

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak