X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kisielewski planował zamach na Gomułkę?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:35
- Ktoś powiedział, że nad domem Kisielewskich jest masa "drucików" - opowiadał o podsłuchach instalowanych w ich domu Jerzy Kisielewski, syn słynnego "Kisiela".
Audio
  • Jerzy Kisielewski o swoim dzieciństwie i ojcu - Stefanie Kisielewskim (Tramwaj zwany kulturą/Jedynka)
Stefan Kisielewski, polski prozaik, publicysta, kompozytor, krytyk muzyczny.
Stefan Kisielewski, polski prozaik, publicysta, kompozytor, krytyk muzyczny.Foto: PAP/Archiwum/Mirosław Stankiewicz

Rodzina Kisielewskich po przeprowadzce do Warszawy zamieszkała w "domu wariatów", tak mówiono o budynku, który znajdował się przy Al. Szucha 16. Mieszkali tam artyści, członkowie KC i opozycjoniści. Cały dom był usiany podsłuchami. Czasem wynikały z tego zabawne historie.

- Po 68. roku ojciec nie mógł publikować pod swoim nazwiskiem - zaczyna opowieść Jerzy Kisielewski, syn pisarza i kompozytora Stefana Kisielewskiego. Prawnik Stanisław Stomma postanowił w sprawie "Kisiela" porozmawiać z wicemarszałkiem Sejmu Zenonem Kliszko, którego poprosił o zdjęcie cenzury. - Dialog wyglądał mniej więcej tak - przytacza:

"Kliszko: A Wy wiecie co on chciał zrobić?

Stomma: Co?

Kliszko: Chcieli zabić towarzysza Wiesława!"

Po rozmowie Stomma przychodzi do Stefana Kisielewskiego oburzony i woła "Nie mówisz mi wszystkiego!" Artysta chcąc, nie chcąc musiał opowiedzieć o "spisku", którym - wspólnie z Jerzym Andrzejewskim - próbowali przezwyciężyć nudę...

Jerzy Kisielewski w audycji "Tramwaj zwany kulturą" przytacza więcej niezwykłych historii swojej rodziny, które znalazły się też w jego książce "Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne".

***

Tytuł audycji: Tramwaj zwany kulturą

Prowadził: Michał Montowski

Gość: Jerzy Kisielewski (dziennikarz)

Data emisji: 13.03.2015

Godzina emisji: 22.11

pkur/pg

Czytaj także

Do poety przychodzi duch... Bryll: nie przeganiam, to moi koledzy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 21:30
- Miałem może bliższych kolegów, ale to ci przyszli do mnie - mówił w radiowej Jedynce Ernest Bryll. Książka i płyta "Duchy poetów" przywołują jego spotkania z poetami, którzy tak mocno zapisali się w pamięci pisarza, że po latach powrócili w jego snach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napiórkowski: publiczność to potężny zastrzyk inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 17:17
- Ludzie, którzy przychodzą na koncerty są uważni i wrażliwi, niejednokrotnie mówią mi rzeczy, jakich sam bym nie odkrył - mówił w Jedynce Krzysztof Napiórkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas bardów powraca. Ich muzyka wyjdzie z niszy?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 16:47
- Oczekujemy dziś, by w działalności artystycznej było trochę piękna, dobra i prawdy. Pieśni, które komponuję, wpisują się w tę triadę - mówi Jerzy Mamcarz.
rozwiń zwiń