X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Potrzeba konsolidacji społeczeństw". Piotr Kaleta o działaniach polityków w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 13:37
- Jesteśmy w tej chwili w sytuacji wyjątkowej w dziejach naszego kraju, ale także w dziejach ludzkości, abyśmy mogli wspólnie podjąć odpowiedzialność, abyśmy mogli przejść przez ten bardzo trudny czas. Ale do tego jest potrzeba konsolidacja społeczeństw - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kaleta z PiS. Gościem audycji "Tydzień kontra tydzień" był także Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
zasady bezpiecznestwa 120 0east.jpg
Nowe zasady bezpieczeństwa ws. COVID-19. Sprawdź, co się zmieniło

Otwarcie sklepów i usług w galeriach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, nowy, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, kontrola przestrzegania restrykcji w sklepach. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w sobotę nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19. Jak podkreślił szef rządu, wchodzimy w okres "100 dni solidarności", po którym - wyraził nadzieję - będzie szczepionka na koronawirusa. W audycji "Tydzień kontra tydzień" o nowych regulacjach związanych z pandemią rozmawiali Piotr Kaleta i Paweł Poncyljusz.

Posłuchaj
33:31 PR1_MPLS 2020_11_22-12-14-07_Tydzień.mp3 Piotr Kaleta i Paweł Poncyljusz o rządowym planie walki z pandemią ("Tydzień kontra tydzień" / Jedynka)

"Wszystkie ręce na pokład"

Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że ograniczenia przynoszą skutek zawsze wtedy, kiedy podchodzimy do nich odpowiedzialnie. Wyjaśnił, że są one wprowadzane po to, "przerwać łańcuch zakażeń". Polityk PiS podkreślił, że "od naszej odpowiedzialności zależy, czy będziemy w tym czasie solidarni z rządzącymi, którzy wprowadzają te obostrzenia", bo nie robią oni tego dla "swojego widzimisie", tylko dla naszego bezpieczeństwa.

- W takich sytuacjach kolokwialnie się mówi, że "wszystkie ręce na pokład". Niestety przyglądając się temu wszystkiemu, co się dzieje, tych rąk ze strony opozycji na tym pokładzie nie widać, nad czym można tylko ubolewać, nad czym można się zastanawiać: dlaczego się tak dzieje. Otóż jesteśmy w tej chwili w sytuacji wyjątkowej w dziejach naszego kraju, ale także w dziejach ludzkości, abyśmy mogli wspólnie podjąć odpowiedzialność, abyśmy mogli przejść przez ten bardzo trudny czas. Ale do tego jest potrzeba konsolidacja społeczeństw - mówił Piotr Kaleta.

Czytaj również:

morawiecki free 663.jpg
Premier: przed nami okres "100 dni solidarności"

"Rządzący nie konsultują się z opozycją"

Paweł Poncyliusz z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że rządzący nic nie konsultują z opozycją, w związku z czym trudno mieć do rządu zaufanie. Wyjaśnił, że działania rządu w sprawie pandemii polegają na "wrzucaniu kolejnych ustaw na posiedzeniach Sejmu i pohukiwanie na opozycję, żeby czym prędzej to popierała". Wypomniał także rządowi, że nawet po uchwaleniu takich ustaw nie są one publikowane - odniósł się w ten sposób do ostatniej tzw. ustawy covidowej.

Polityk został zapytany, co opozycja ma do zaproponowania w sprawie walki z pandemią. - Jeżeli mówimy o zapowiedzi na najbliższy czas, to uważam, że jest to dzisiaj za bardzo "dokręcona śruba" i to moim zdaniem będzie dużym problemem. (...) Jeżeli dzisiaj mogą być czynne kasyna, za chwilę otwieramy galerie handlowe przy wzroście zakażeń i przy wzroście liczby zgonów, to dlaczego trzeba było je zamykać miesiąc temu? Więcej powiem. Cała decyzja odnośnie do zamykania cmentarzy na 1 listopada spowodowała, że ludzie rzucili się masowo na cmentarze jeszcze w piątek po podjęciu decyzji przez pana premiera - mówił Paweł Poncyljusz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadzi: Marek Mądrzejewski
Gość: Piotr Kaleta (PiS), Paweł Poncyljusz (KO)
Data emisji: 22.11.2020
Godzina emisji: 12.14

jmo

Czytaj także

Przy ilu zakażeniach zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 19:47
Rzecznik rządu Piotr Müller przedstawił progi bezpieczeństwa związane z liczoną przez 7 dni średnią dzienną liczbą zakażeń koronawirusem. Jako "bezpiecznik" przed narodową kwarantanną uznana została liczba 19 tys. zakażeń, wprowadzenie lockdownu zakłada się w przypadku osiągnięcia poziomu 27-29 tys. zakażeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotowania rządu ws. szczepionki na COVID-19. Czerwińska: działania adekwatne, nie przedwczesne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:52
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie całej infrastruktury do szczepień na COVID-19, aby system był gotowy, gdy ta szczepionka będzie dostępna. Jej zdaniem nie są to działania przedwczesne.
rozwiń zwiń