X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Awaria "Czajki". Marcin Horała: władze Warszawy powinny zająć się tym, do czego zostały powołane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:35
- Władze Warszawy, które tak ochoczo krytykują rząd, angażują się w jakieś kwestie światopoglądowe, tramwaje równości, karty LGBT, powinny raczej zająć się, do czego zostały powołane - sprawami usług komunalnych - mówił w radiowej Jedynce nawiązując do awarii "Czajki" Marcin Horała, poseł PiS. - Problem niestety jest upolityczniony przez rząd. To jest oczywiście wygodne w kampanii wyborczej - stwierdził Zbigniew Konwiński, poseł PO. 
Audio
  • Politycy o wydarzeniach mijającego tygodnia (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Układanie rurociągu zastępczego na moście pontonowym na Wiśle, 7 bm. w Warszawie
Układanie rurociągu zastępczego na moście pontonowym na Wiśle, 7 bm. w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło we wtorek 27 sierpnia i w środę 28 sierpnia. W efekcie nieczystości są zrzucane do Wisły. Według oceny Ministerstwa Środowiska, do rzeki wpływa 260 tys. metrów sześciennym ścieków na dobę.

Czytaj więcej
most-pontonowy-mon-1200.jpg
Awaria w "Czajce". W niedzielę ma zacząć działać zapasowy rurociąg
Zastępczym rurociągiem na moście pontonowym popłyną ścieki z kilku dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. Most pontonowy został zbudowany ze środków rządowych. 

Marcin Horała zaznaczył, że władze Warszawy powinny zająć się "sprawami usług komunalnych" a nie kwestiami światopoglądowymi. - Przypomnę, że w historii świata do tej pory pobiliśmy już rekord zrzutu surowych ścieków w wyniku awarii kanalizacji miejskiej. Do niedawna dzierżył go Meksyk, ale już w Warszawie więcej zrzucono ścieków do Wisły. To też pokazuje, że władze Warszawy, które tak ochoczo krytykują rząd, angażują się w jakieś kwestie światopoglądowe, tramwaje równości, karty LGBT, powinny raczej zająć się, do czego zostały powołane - sprawami usług komunalnych - zaznaczył polityk. - Budowa "Czajki" miejsce kilka lat temu, kosztowała grube miliardy, nagle się dowiadujemy, że firmy, która to robiła już nie ma, pieniądze gdzieś wypłynęły, nikt za nic nie odpowiada, a podatnicy polscy będą musieli ponosić dodatkowe koszty, przede wszystkim biorą na siebie ten koszt zdrowotny, ekologiczny, zatrucia najważniejszej polskiej rzeki - dodał.

Zbigniew Konwiński podkreślił, że nie żyjemy w idealnym świecie i awarie się zdarzają. - Problem niestety jest upolityczniony przez rząd. To jest oczywiście wygodne w kampanii wyborczej. Prezydent jest z naszego obozu politycznego, wydarzyła się awaria. Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to pewnie awarie by się nie zdarzały a limuzyny rządowe również by się nie rozbijały (…) Ten kolektor został wybudowany w 2012 roku i przez kilkadziesiąt lat była sytuacja niedobra ekologicznie. Cały czas mamy postęp ekologiczny - stwierdził poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Marcin Horała (Prawo i Sprawiedliwość), Zbigniew Konwiński (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 08.09.2019

Godzina emisji: 12.10

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIOŚ: ścieki przemysłowe trafiają do Wisły, Rafał Trzaskowski zaprzeczał

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 07:48
Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marek Surmacz powiedział, że do oczyszczalni "Czajka" podawane są ścieki przemysłowe. - Podaliśmy dane na podstawie informacji uzyskanych bezpośrednio w wodociągach warszawskich – wyjaśnił. Dodał, że prezydent Warszawy temu zaprzeczał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Horała: postawienie D. Tuska i E. Kopacz przed Trybunałem Stanu uzależnione od woli wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:37
- Jeszcze w tej kadencji Sejmu powinno mieć miejsce wysłuchanie raportu komisji śledczej ds. VAT - powiedział przewodniczący tej komisji, Marcin Horała. Według ustaleń komisji, skala wyłudzeń podatku VAT w czasach PO-PSL "zagrażała interesom Skarbu Państwa". Zdaniem Marcina Horały, są podstawy do postawienia przed Trybunałem Stanu m.in. Donalda Tuska i Ewy Kopacz.
rozwiń zwiń