X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rekonstrukcja rządu nie jest w polityce niczym nowym"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:04
24 października Beata Szydło potwierdziła, że zmiany w rządzie zostaną wprowadzone. Sprawę komentowali w audycji "Tydzień kontra tydzień" Andrzej Czerwiński z PO i Jan Mosiński z PiS.
Audio
  • Jan Mosiński i Andrzej Czerwiński o potrzebie rekonstrukcji rządu (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Sejm RP
Sejm RPFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Jan Mosiński powiedział, że rekonstrukcja nie jest niczym nowym w polskiej polityce. Tak jak w poprzednich ekipach rządzących następowały zmiany, tak i w rządzie Beaty Szydło taka rekonstrukcja była zakładana.

- W połowie kadencji takie decyzje nie powinny dziwić. Rekonstrukcja ma poprawić krwiobieg. To, że ostatnie sondaże pokazują, że PiS cieszy się dużym poparciem społeczeństwa, nie oznacza, że nie można niczego poprawić. Nie będzie to głęboka rekonstrukcja, zmienionych zostanie pewnie dwóch lub trzech ministrów. Raczej nie będzie to Krzysztof Jurgiel, co postulowało PSL. Beata Szydło zostanie premierem, wszelkie spekulacje, jakoby na tym stanowisku miał ją zastąpić Jarosław Kaczyński są nieprawdziwe - powiedział polityk PiS.  

Z kolei Andrzej Czerwiński z PO wskazał ministrów, którzy jego zdaniem nie wywiązują się właściwie ze swoich zadań.

- Widzimy co się dzieje z dzikami i Puszczą Białowieską. To powód, dla którego ze stanowiska powinna zostać zdjęty minister Szyszko. Jeśli spojrzymy, co się dzieje w szkolnictwie, to uznamy, że z ministerstwem powinna się pożegnać Anna Zalewska. Zapowiadana rekonstrukcja rządu wskazuje na to, że sama premier widzi, że zmiany są konieczne, bo inaczej tąpnięcie jest nieuchronne - stwierdził poseł.  

Goście radiowej Jedynki odnieśli się też do sprawy ograniczenia handlu w niedziele, niestawiennictwa prezydent Warszawy przed Komisją Weryfikacyjną, nowej ustawy o jawności życia publicznego oraz do zmian przepisów o obronie koniecznej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Andrzej Czerwiński (PO), Jan Mosiński (PiS)

Godzina emisji: 12.10

Data emisji: 29.10.2017 

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kiedy rekonstrukcja rządu? Rzecznik zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 14:55
- Premier nie ustaliła jeszcze i nie podjęła decyzji, kiedy zakomunikuje zmiany w rządzie - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, może się to odbyć zarówno przed, jak i po 16 listopada, kiedy przypada połowa kadencji rządu.
rozwiń zwiń