X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kazimierz Smoliński: jest realna szansa na otwarcie hoteli

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 19:00
- Myślę, że jest realna szansa na to, żeby hotele - z zachowaniem reżimu sanitarnego - zostały otwarte, no chyba, że wystąpi radykalny wzrost zachorowań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kazimierz Smoliński z PiS. Gościem audycji "Debata Jedynki" był także Janusz Cichoń z PO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Sokol/Forum

Rząd przyjął uchwałę rozszerzającą pomoc z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju o kolejnych 9 branż Między innymi o branżę edukacyjną, handlową i rozrywkową. Tarcza Finansowa 2.0. ma umożliwić przyznawanie mikro, małym i średnim firmom subwencji, które będą mogły być w 100-procentach umarzane. 

firma1200.jpg
Kolejne branże objęte Tarczą Finansową PFR. Wsparcie wyniesie 750 mln zł

Kazimierz Smoliński PiS przyznał, że "opozycja z jednej strony mówi, żeby zwiększyć pomoc, a z drugiej strony mówi, że Polska się zadłuża. Na coś trzeba się zdecydować". - W Polsce bezrobocie jest jednym z najniższych w Europie, nie spada nam ilość aktywnych firm i nie ma lawinowych bankructw. W ramach tarczy PFR 2.0 ogromna ilość pieniędzy idzie do gospodarki, to jest kilka miliardów i dalej będzie rosło - mówił.

Posłuchaj
26:03 PR1_mp3 2021_02_03-18-10-59.mp3 Kazimierz Smoliński: jest realna szansa na otwarcie hoteli (Debata Jedynki) 

Gość Polskiego Radia przyznał, że "staramy się reagować na bieżąco i żaden kraj nie wprowadził jednego systemu, który trwa od początku pandemii. Myślę, ze jest realna szansa na to, żeby hotele - z zachowaniem reżimu sanitarnego - zostały otwarte, no chyba, że wystąpi radykalny wzrost zachorowań".

Czytaj również:

Janusz Cichoń z PO powiedział z kolei, że "jeżeli chcemy obiektywnie spojrzeć na rynek pracy, to nie wystarczy patrzeć tylko na wskaźniki bezrobocia". - Dramatycznie źle wyglądamy pod względem aktywności zawodowej. Spada nam zatrudnienie, a rośnie liczba osób biernie zawodowych. Mamy jeden z najniższych poziomów aktywności w Europie. Ludzie uciekają przed bezrobociem, także na bierność zawodową. Mamy z tym poważny problem - mówił. 

- Mamy 11 miesięcy od 1 przypadku COVID-19 w Polsce i tarczę pełną dziur. To gigantyczny chaos i wiele firm nie jest w stanie skorzystać z żadnej pomocy i to jest problem, którego rządzący starają się nie dostrzegać - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście audycji: Kazimierz Smoliński (PiS), Janusz Cichoń (PO) 

Data emisji: 03.02.2021

Godzina emisji: 18.11

dn

Czytaj także

Karol Gac o "tarczy antykryzysowej": potrzebna, ale pewnie będą jakieś nowelizacje

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 19:15
- Nawet brexit nie otrzeźwił polityków UE, być może dopiero koronawirus to zrobi - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "DoRzeczy" Karol Gac. Gościem audycji był też Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń