X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koronawirus w Polsce. Jarosław Sellin: nikogo nie zostawiliśmy bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 19:30
- Nie zgadzam się z tezą, że branża kultury przez pandemię bardzo ucierpiała. Do programu wsparcia dla całej tej branży, który w zeszłym roku  wynosił ponad 5 miliardów złotych na wszystkie działania zaplanowane w "normalnym" roku dodano 6 miliardów złotych, a więc drugie tyle - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był także Konrad Frysztak, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Wystawa Szczukalszczyków. Bytom
Wystawa Szczukalszczyków. BytomFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Od 1 lutego po długiej przerwie z powodu lockdownu ponownie zostały otwarte galerie sztuki i muzea.  

- Dzięki temu nie mamy zjawiska bankructwa instytucji kultury. Nie słyszałem o żadnej takiej publicznej placówce, która by przestała funkcjonować. Nie mamy zjawiska masowego bezrobocia w branży kultury. Staraliśmy się o to, aby instytucje i ludzie w nich zatrudnieni przetrwali ten trudny czas do momentu, kiedy będzie można funkcjonować normalnie - podkreślił Jarosław Sellin.

Józefa Szczurek-Żelazko 1200.jpg
Była wiceminister zdrowia: przygotowywane są kolejne rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców

Jak podkreślił polityk PiS, ci, którzy nie pracują w instytucjach kultury, nie zostali sami. - Mogli liczyć na różne programy branżowe zawarte zarówno w tarczy antykryzysowej w postaci różnych zwolnień z opłat, jak i w postaci programu "Kultura w sieci", z funduszu wsparcia kultury, czy też stypendiów ministra powiększonych. Nikogo nie pozostawiliśmy bez pomocy - zaznaczył.       

Z kolei poseł Frysztak nie zgodził się z taką analizą stanu rzeczy. - Kultura to nie tylko instytucje publiczne. One sobie zawsze poradzą, bo jednostki samorządu terytorialnego udźwigną i te wydatki, które na nie spadły, w związku z tym, że nie ma spektakli, nie ma sprzedaży biletów. Kultura to również prywatny sektor. Jednostki nie zawsze mogą sobie poradzić z kryzysem - ocenił.   

 - Na pewno jest jakiś indywidualny uszczerbek w portfelach, ale nie ma sytuacji takiej, że można powiedzieć, że coś się zamknęło, czy jakiś podmiot zbankrutował - podsumował Jarosław Sellin.  


Posłuchaj
24:54 _PR1_AAC 2021_02_01-18-11-18.mp3 Posłowie o sytuacji sektora kultury w czasach pandemii ("Debata Jedynki")

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Jarosław Sellin (PiS), Konrad Frysztak (PO) 

Data emisji: 1.02.2021

Godzina emisji: 18.11

kmp

Czytaj także

Poseł PiS: w trudnych czasach pandemii rząd wspiera polską gospodarkę najlepiej jak może

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:00
- Tarcza antykryzysowa zawsze będzie niewystarczająca, jakkolwiek rząd by nie pomagał, to zawsze to będzie mało, bo to nie jest normalny czas - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń