X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nauka stacjonarna klas 1-3. Poseł PiS: dzieci uczą się w bańkach edukacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:07
- Każda z klas 1-3 ma swój indywidualny plan. Uczniowie uczą się w bańkach edukacyjnych. Przedmioty takie jak języki obce, WF i religia są realizowane przez nauczycieli w formie zdalnej tak, że uczniowie są w klasie pod opieką wychowawcy - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Borowiak komentując powrót do szkół uczniów klas 1-3 w okresie trwającej pandemii. Gościem "Debaty Jedynki" był także poseł Lewicy Bogusław Wontor.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Dariusz Gorajski

Po zakończeniu ferii szkolnych, które w tym roku zostały ustalone dla całej Polski w jednym terminie, uczniowie klas 1-3 wrócili do edukacji stacjonarnej. O tym, jak działa system edukacji w pandemii mówili w "Debacie Jedynki" Joanna Borowiak i Bogusław Wontor.

Posłuchaj
23:18 PR1_mp3 2021_01_29-18-11-36_Debata_Jedynki.mp3 Joanna Borowiak i Bogusław Wontor o powrocie uczniów do szkół ("Debata Jedynki")
szkoła 1200 Forum.jpg
Bezpieczna edukacja w dobie pandemii. Blisko 99 proc. klas I-III pracuje w trybie stacjonarnym

Poseł Bogusław Wontor z Sojuszu Lewicy Demokratycznej stwierdził, że powrót do szkół uczniów najmłodszych klas jest dobrą wiadomością, zaznaczył jednak, że główną zasługę w organizacji tego powrotu mają dyrektorzy szkół, nie rząd, który - jego zdaniem - nie pomaga "sprzecznymi komunikatami i wytycznymi". Odniósł się do tych zaleceń, wśród których m.in. jest propozycja, by klasa szkolna spotykała się tylko z jednym nauczycielem.

- Jak organizować zajęcia w klasie przez jednego nauczyciela, gdzie musi być nauczyciel od języka obcego, wuefista, wychowanie muzyczne, czy np. religia. Więc tutaj już jest pewna sprzeczność i nielogiczność w tych wytycznych. I dodam też, że są nauczyciele, którzy pracują w kilku szkołach, więc oni też będą mieli kontakt z wieloma dziećmi - mówił polityk SLD. Bogusław Wontor poruszył także szereg innych problematycznych zagadnień związanych z powrotem do szkół w pandemii.

Czytaj również:

Poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że od powrotu uczniów klas 1-3 do szkoły minęło już 2 tygodnie, tymczasem kwestie podnoszone przez posła Lewicy mogły być problematyczne kilka tygodni przed powrotem uczniów do szkół. Obecnie - jej zdaniem - problemy te są rozwiązane i dzieje się to sprawnie.

- Każda z klas 1-3 ma swój indywidualny plan. Uczniowie uczą się w bańkach edukacyjnych. Te przedmioty, o których pan mówił, są realizowane przez nauczycieli w formie zdalnej tak, że uczniowie są w klasie pod opieką wychowawcy. (...) Naukę zdalną rząd Prawa i Sprawiedliwości wsparł w czasie pandemii na kwotę miliarda złotych. To jest niespotykana kwota wsparcia - mówiła Joanna Borowiak z PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Magdalena Ogórek
Goście: Joanna Borowiak (PiS), Bogusław Wontor (Lewica)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina emisji: 18.12

jmo

Czytaj także

"Przy zastosowaniu zaleceń sanitarnych - nie ma przeszkód". Czarnek o powrocie do szkół uczniów klas I-III

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 09:12
- Nie jesteśmy dzisiaj w stanie powiedzieć, że nauka zdalna będzie trwała na pewno przez następny miesiąc albo dwa. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że dołożymy wszelkich starań ażeby tak było - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń