X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Uczniowie wrócili do szkół. Poseł PiS: cieszy, że mogą funkcjonować w normalnym systemie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 19:05
- Nie ma lepszej szkoły niż ta, do której można pójść, mieć kontakt z nauczycielem i rówieśnikami - powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) wskazywała, że szkół, które przechodzą w mieszany lub zdalny tryb nauki, "z tygodnia na tydzień przybywa".
Uczennice w jednej ze stołecznych szkół podstawowych
Uczennice w jednej ze stołecznych szkół podstawowychFoto: GRZEGORZ PRESS/REPORTER

Przed rozpoczęciem roku szkolnego pojawiły się głosy, zwłaszcza wśród polityków opozycji, że za wcześnie jest, by dzieci wróciły do szkół. Po dwóch tygodniach września, jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w trybie stacjonarnym pracowało 48 308 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 99,64 proc. wszystkich placówek oświatowych.

Posłuchaj
26:08 Debata Jedynki 14 wrzesień 2020 18_11_33.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o powrocie uczniów do szkół (Debata Jedynki) 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Szkoła pandemia edukacja free shutt-1200.jpg
"Szkoły nie powinny stać się większym źródłem zakażenia". GIS uspokaja, ale i przypomina o ostrożności

Mirosława Stachowiak-Różecka: chcemy, by dzieci w szkole były bezpieczne"

- To bardzo cieszy, że dzieci mogą funkcjonować w normalnym systemie, nie zdalnym. Nie ma lepszej szkoły, niż ta, do której można pójść, mieć kontakt z nauczycielem i rówieśnikami - powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka.

- Mam wrażenie, że opozycja stawia tak sytuację, że mamy intencję, żeby coś ukrywać - dodała. Tymczasem, jak mówiła, obóz rządzący nie ma w tej sprawie nic do ukrycia i "nie ma w tym żadnego interesu". - Chcemy, żeby dzieci były w szkole zdrowe, bezpieczne, nauczyciele również - oświadczyła.

Mirosława Stachowiak-Różecka dodała, że "sprawę trzeba monitorować", a decyzje podjęte "w trudnym czasie" nie powinny być "ostateczne i na zawsze". - Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że być może trzeba będzie być elastycznym, trzeba będzie reagować - przyznała.

Czytaj także:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Lewica daleka od spokoju

- Niestety, jesteśmy dalecy od spokoju - podkreśliła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), której ugrupowanie było sceptyczne wobec powrotu dzieci do szkół.

- Jesteśmy na samym początku tego roku szkolnego i stan na dziś jest taki, że 134 placówki pracują w tej chwili w trybie mieszanym, 43 zdalnym. To rzeczywiście nie jest duża liczba, ale widać, że tych szkół z tygodnia na tydzień przybywa, a jesteśmy zaledwie w drugim tygodniu roku szkolnego - dodała.

Poseł Lewicy mówiła też, że "przybywa sygnałów", że decyzje sanepidu dotyczące przejścia w mieszany lub zdalny tryb nauki czy wysłania nauczyciela lub ucznia na testy na koronawirusa są podejmowane "arbitralnie".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) 

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 18.11

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powrót do nowej normalności". Wiceminister edukacji o początku roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 14:47
Marzena Machałek, wiceszefowa ministerstwa edukacji narodowej, poinformowała, że 99,84 procent szkół i innych placówek oświatowych rozpoczęło nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym. Według niej bezpośredni kontakt uczniów z nauczycielami to najlepszy sposób na zapewnienie skuteczności nauki.
rozwiń zwiń