X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Druga tura wyborów. Czy kandydaci mogą przekonać do siebie inne elektoraty?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 19:03
Specyfika drugiej tury wyborów polega na potrzebie wyjścia przez kandydatów poza własny twardy elektorat. Jakie decyzje podejmą Polacy? O tym rozmawiali goście Programu 1 Polskiego Radia, Anna Kwiecień - poseł PiS i Tomasz Trela - poseł, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.
Bogdan Pęk: to były najważniejsze wybory od kilkudziesięciu lat
Bogdan Pęk: "to były najważniejsze wybory od kilkudziesięciu lat"Foto: ASkwarczynski/Shutterstock

Posłuchaj

27:08 (Jedynka/Debata Jedynki) Anna Kwiecień, poseł PiS i Tomasz Trela, poseł, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy (Jedynka/Debata Jedynki)

Czy skuteczne jest tzw. przekazywanie elektoratów, jak próbują to prognozować pracownie sondażowe? Poseł Anna Kwiecień (PiS) ocenia, że na to czasem mają wpływ zbieżności programowe, ale znaczenie ma także wiele innych czynników, czasem zupełnie pozapolitycznych - jak pogoda. Od tego zależy, jak wielu wyborców pójdzie do urn. - Program Andrzeja Dudy jest na tyle atrakcyjny, że nie będzie trudności, by pozyskać z innych elektoratów dużą grupę rozsądnych Polaków, którzy pamiętają 2015 rok (…) - mówiła.

Tomasz Trela, poseł, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy, ocenił, że nie można się za bardzo sugerować wynikami sondaży, bo, jak dodał, wiele w drugiej turze zależeć będzie od frekwencji. 

- Jest obecnie inaczej niż dawniej, gdy liderzy polityczni nawoływali do głosowania na tego czy innego kandydata - mówił. Jego zdaniem liderzy mogą zakomunikować, na kogo chcą głosować, ale obaj kandydaci muszą przekonywać wyborców do siebie. - Wszystko będzie się rozgrywało w ostatnich dniach, godzinach - dodał. - Emocje w drugiej turze biorą górę nad programem - zaznaczył.

W rozmowie mowa była także o przebiegu kampanii wyborczej i postulatach socjalnych. Więcej w nagraniu.

***

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMarek Mądrzejewski

Goście: Anna Kwiecień, poseł PiS i Tomasz Trela, poseł, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy

Data emisji: 2.07.2020

Godzina emisji: 18.10

PAP/IARJedynka/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PiS o debacie prezydenckiej: wielu kandydatów recytowało swoje wypowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 20:30
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski i Waldemar Sługocki, poseł Koalicji Obywatelskiej rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o przebiegu debaty prezydenckiej, która odbyła się w studiu Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Koalicji Obywatelskiej: im więcej żołnierzy USA w Polsce, tym lepiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 13:37
- Głównym kierunkiem, jaki zagraża Polsce, jest kierunek wschodni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska). Jak mówił, brakuje mu konsultacji z opozycją m.in. w kwestii lokalizacji amerykańskich oddziałów.
rozwiń zwiń