X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wargocka: Rafał Trzaskowski dostał koło ratunkowe od sądu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 19:08
Poseł PiS Teresa Wargocka i Krzysztof Paszyk, poseł PSL rozmawiali o decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który orzekł, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi. Kandydat KO na prezydenta powiedział we Wrocławiu, że "dzisiaj milion osób straciło pracę".
Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta
Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydentaFoto: PAP/Mateusz Marek

PAP Duda Trzaskowski collage 1200.jpg
Andrzej Duda vs. Rafał Trzaskowski. Zobacz, kto zrealizował więcej obietnic wyborczych

Komitet sztabu wyborczego Andrzeja Dudy złożył protest w trybie wyborczym. Chodziło o wypowiedź Rafała Trzaskowskiego we Wrocławiu, który powiedział, że "dzisiaj milion osób straciło pracę". Kandydat KO apelował też o konkretne działania w tej sprawie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi. "Wypowiedź jest, co najwyżej nieprecyzyjna, a nie prawdziwa. Rozpoczęcie zdania od słowa dzisiaj nie ma większego znaczenia dla sensu wypowiedzi" - poinformowano w uzasadnieniu.

Sztab prezydenta zapowiedział, że odwoła się od tego orzeczenia.

Krzysztof Świątek, prowadzący audycję poprosił swoich gości o komentarz w tej sprawie.

Posłuchaj
27:00 _PR1_AAC 2020_06_22-18-10-14.mp3 Posłanka PiS Teresa Wargocka i Krzysztof Paszyk, poseł PSL o decyzji sądu dot. słów Rafała Trzaskowskiego (Debata jedynki/Jedynka)

Koło ratunkowe

Teresa Wargocka stwierdziła, że Rafał Trzaskowski powiedział wiele nieprawdziwych słów w dotychczasowej kampanii. - Dziś (kandydat PO - red.) dostał koło ratunkowe od Sądu Okręgowego w Warszawie, bo tak należy ten wyrok komentować - oceniła posłanka PiS.

Polityk dodała, że kontekst wypowiedzi był bardzo wyraźny. - Słowo "dzisiaj" - jeszcze w powiązaniu z tym, że jesteśmy w trakcie epidemii kornawirusa i faktycznie te zawirowania gospodarcze są - nadało tej liczbie milion absolutnie nieprawdziwe znaczenie - podkreśliła.

PAP Władysław Kosiniak-Kamysz 1200.jpg
Kosinak-Kamysz: w Polsce jest bardzo dużo miejsca na różnorodność i wspólnotę

Teresa Wargocka potoczyła też dane ministerstwa pracy i polityki społecznej. - Bezrobocie na koniec maja wyniosło około 6 proc. W skali kraju to jest 100 tys. osób. I na pewno nie wszystkie straciły pracę w okresie pandemii - mówiła.

Odpowiedzialność za słowa

Krzysztof Paszyk stwierdził z kolei, że jako prawnik i polityk jest wierny zasadzie, iż z wyrokami sądowymi się nie dyskutuje.

- Natomiast z pewnością od osób, które pretendują do urzędu prezydenta należałoby oczekiwać odpowiedzialności za słowo. Gdy (kandydat na prezydenta - red.) się wypowiada, to słowo powinno być rzetelne, pozbawione agresji i natarczywości - mówił poseł PSL.

Polityk dodał, że od osoby, która będzie pełnić urząd prezydenta, wymagalibyśmy języka, który będzie językiem łagodzącym, a nie niezaostrzającym. - Takim językiem posługuje się Władysław Kosiniak-Kamysz - rekomendował.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyKrzysztof Świątek

GościeTeresa Wargocka (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL)

Data emisji: 22.06.2020

Godzina emisji: 18.10

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gwarantują, że Polska nie będzie się rozwijała". Szczerski o obietnicach kandydatów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 08:46
- Rafał Trzaskowski i inni kandydaci opozycji ogłosili swoje zobowiązania międzynarodowe w tej kampanii. One się sprowadzają do dwóch punktów: blokady przekopu Mierzei Wiślanej i blokady Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces wyborczy przeciwko Trzaskowskiemu. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 13:35
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek komitetu wyborczego Andrzeja Dudy przeciwko kandydatowi na prezydenta Koalicji Obywatelskiej Rafałowi Trzaskowskiemu. Złożony w trybie wyborczym wniosek  dotyczył wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego na temat miliona bezrobotnych. Na wiecu we Wrocławiu 14 czerwca kandydat Koalicji Obywatelskiej powiedział: "dzisiaj Polsce prawie milion osób straciło pracę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompletnie się z nim nie zgadzamy". Sztab prezydenta odwoła się od orzeczenia sądu ws. Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 14:30
- We wtorek złożymy apelację od orzeczenia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie wypowiedzi kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego - poinformował w poniedziałek pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzeja Dudy, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń