X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Soboń: w Senacie może nam zostać zafundowana ostra rywalizacja polityczna

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 20:42
- Jeśli medialne doniesienia się potwierdzą, zostanie nam zafundowana ostra rywalizacja polityczna ze szkodą dla realizacji naszych wyborczych zapowiedzi - powiedział w radiowej Jedynce Artur Soboń z PiS, nawiązując się do informacji tygodnika "Do Rzeczy", jakoby PO przygotowywała plan zmian w regulaminie Senatu. Do tej kwestii odniosła się także Anna-Maria Żukowska z SLD.
Audio
  • Artur Soboń z PiS i posłanka elekt Anna Maria Żukowska z SLD o przygotowaniach partii politycznych do rozpoczęcia nowej kadencji w Sejmie i Senacie (Debata Jedynki)
Senat RP
Senat RPFoto: Twitter/@PolskiSenat

W wyborach do Senatu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 48 mandatów. I choć główny konkurent, czyli Koalicja Obywatelska zdobył takich 43, a PSL trzy i SLD dwa, to ławach senatorskich zasiądzie także czworo polityków niezależnych, z których trzech kojarzonych jest z opozycją. To sprawia, że ugrupowania opozycyjne dysponują większością.

Wojciech Konieczny 1200 PAP.jpg
Wojciech Konieczny: będzie wspólny kandydat opozycji na marszałka Senatu

W efekcie - jak podaje w najnowszym numerze tygodnik "Do Rzeczy" - PO ma przygotowywać projekt zmian w regulaminie Senatu, by ewentualna zmiana marszałka w trakcie kadencji dokonywała się za pomocą kwalifikowanej większości trzech piątych głosów, a nie zwykłej większości.

Artur Soboń stwierdził, że gdyby taki scenariusz się potwierdził, byłby to przykład braku szacunku dla wyborców i demokracji. - PO w czasie kampanii wyborczej powtarzała, że Senat to izba refleksji i trzeba budować kompromis. Jeżeli okazało by się tak, jak zapowiada "Do Rzeczy", to wszystkie głoszone przed wyborami hasła są warte funta kłaków. Zostałaby nam wtedy zafundowana ostra rywalizacja polityczna ze szkodą dla realizacji naszych wyborczych zapowiedzi. Przecież wprowadzenie trzynastej i czternastej emerytury czy małego ZUS-u dla przedsiębiorców to rzeczy, które chcemy uchwalić w pierwszej kolejności w nowej kadencji parlamentarnej - mówił sekretarz stanu w ministerstwie inwestycji i rozwoju.

"Obie izby muszą współpracować"

Anna-Maria Żukowska przyznała, że PO nie rozmawiała z SLD na temat przedstawionych przez tygodnik planów, jeśli chodzi o Senat. Dodała, że do tego pomysłu podchodzi bardzo ostrożnie.

- Akcja zawsze wywołuje reakcję. Jeżeli zrobimy coś takiego w Senacie, to możemy się spodziewać czegoś podobnego w Sejmie - zaznaczyła. - Nie wiem, czy dobrym rozwiązaniem jest przeciąganie liny między Sejmem a Senatem. Obie izby muszą przecież współpracować. W przeciwnym razie dojdzie do blokady i nie będzie się dało uchwalić żadnej ustawy - powiedziała posłanka elekt SLD.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Artur Soboń (Prawo i Sprawiedliwość), Anna-Maria Żukowska (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 28.10.19

Godzina emisji: 18.09

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Bernacki: zarzuty pod adresem Zjednoczonej Prawicy są nietrafione

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:45
- To, że opozycja ma większość w Senacie, jest przykładem, że Polska jest państwem demokratycznym, państwem prawa. Zarzuty, które wielokrotnie pojawiały się pod adresem Zjednoczonej Prawicy, są całkowicie nietrafione - powiedział w PR24 poseł PiS prof. Włodzimierz Bernacki. Gościem audycji była także Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak porozumienia w Senacie. S. Karczewski kreśli możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 09:30
- Czy nasza kampania do Senatu mogła być lepsza? Oczywiście, że tak. Wyciągniemy wnioski z tej kampanii, byśmy za cztery lata byli lepiej przygotowani - powiedział w wywiadzie dla "Polska Times" marszałek Senatu kończącej się kadencji Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzuty niezasadne. PKW zaopiniowała protesty wyborcze w okręgach

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 16:16
Państwowa Komisja Wyborcza na poniedziałkowym posiedzeniu negatywnie zaopiniowała 36 protestów wyborczych, z czego 4 złożone przez PiS, 1 przez Koalicję Obywatelską oraz 1 przez PSL - poinformowała szefowa KBW Magdalena Pietrzak.
rozwiń zwiń