X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Dziedziczak o UE: sprawnie realizujemy nasze cele

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 06:23
Poseł PiS Jan Dziedziczak i Paweł Kowal, kandydat KO do Sejmu dyskutowali w audycji "Debata Jedynki" o polityce zagranicznej Polski.
Audio
  • Poseł PiS Jan Dziedziczak i Paweł Kowal, kandydat KO do Sejmu o UE (Jedynka/Debata jedynki)
Jan Dziedziaczak
Jan DziedziaczakFoto: Polskie Radio

Marek Mądrzejewski zapytał swoich gości między innymi o znaczenie Polski w Unii Europejskiej.

Poseł PiS Jan Dziedziczak zaznaczył, że Polska ma bardzo dobre relacje z Unią Europejską, a świadczyć ma o tym m.in. to, że Janusz Wojciechowski został wybrany komisarzem ds. rolnictwa. - Jest to jedna z najbardziej prestiżowych tek w ramach KE, która ma największy wpływ na najrozleglejszą w budżecie UE dziedzinę, jaką jest rolnictwo - mówił polityk.

"Sprawnie realizujemy cele"

Gość radiowej Jedynki dodał, że Polska sprawnie realizuje swoje cele, takie jak np. nieprzyjmowanie imigrantów w ramach zaproponowanego przez UE programu relokacji. - Poprzedni rząd zgadzał się na to. Rzecznik rządu mówi, że przyjmiemy imigrantów w każdej liczbie. Polska przewalczyła zatrzymanie relokacji i dziś cała UE mówi tak, jak mówiła początkowo samotna Polska - przypomniał.

CZYTAJ TAKŻE: "Debata Jedynki". Joanna Borowiak: budujemy solidarne państwo>>>

"Wybór J. Wojciechowskiego na komisarza to żaden sukces"

Paweł Kowal, kandydat KO do Sejmu, był bardziej sceptyczny w ocenie obecnych relacji naszego kraju z UE. - Mi się bardzo podoba, że Polska dostała tekę komisarza ds. rolnictwa, ale przedstawianie tego jako sukces jest trochę przesadą - ocenił, dodając, że teka komisarza należy się Polsce zgodnie z traktatem. - Dla mnie jest oczywiste, że tak duży kraj jak Polska powinien mieć komisarza - stwierdził.

Polityk zastanawiał się ponadto, czy "mamy aspiracje, by mocniej wpływać na to, co się dzieje w UE?" - Uważam, że ostatnie lata pod tym względem niestety nie były szczęśliwe - mówił.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMarek Mądrzejweski

GościeJan Dziedziczak (poseł PiS)  i Paweł Kowal (kandydat KO do Sejmu)

Data emisji: 10.10.19

Godzina emisji: 18.05

pkur

Czytaj także

Barbara Dolniak: w KO stworzyliśmy program, który spodobał się Polakom

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:10
- Obecnie mamy do czynienia z kwintesencją kampanii wyborczej, dlatego ta aktywność jest szczególna. Grzegorz Schetyna cały czas rozmawiał z ludźmi i stąd powstał program Koalicji Obywatelskiej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Biejat: powinniśmy mocniej stawiać na integrację z Unią Europejską

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:20
- Powinniśmy mocniej stawiać na integrację z Unią Europejską. Lepsza integracja z UE realnie nas wzmocni. Widzę po obecnej władzy na bardzo mocne stawianie na USA, co martwi mnie o tyle, że Stany Zjednoczone mają teraz wzrok skierowany przede wszystkim na Chiny i Pacyfik - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Biejat z Lewicy. 
rozwiń zwiń