X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Debata Jedynki". Joanna Borowiak: budujemy solidarne państwo

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 18:50
- Chcemy, żeby Polacy zarabiali więcej. Dlatego aż o 500 zł podnieśliśmy za naszych rządów płacę minimalną - wskazywała ze studia we Włocławku Joanna Borowiak z PiS. Drugim gościem "Debaty Jedynki", w studiu w Warszawie, była Julia Zimmermann z partii Razem.
Audio
  • Joanna Borowiak: budujemy solidarne państwo ("Debata Jedynki")
Debata Jedynki
Debata JedynkiFoto: Jedynka

1200_Morawiecki_TT.jpg
Premier: nasze realne działania oznaczają lepszą jakość życia milionów seniorów

Zmniejszają się dysproporcje w dochodach Polaków. Współczynnik Giniego, który mierzy to zjawisko, wyraźnie wskazuje, że w ostatnich latach w Polsce udało się znacząco zredukować nierówności dochodowe. - Obniżenie się wskaźnika Giniego, czyli wskaźnika, który pokazuje rozwarstwienie społeczne między zarobkami, to coś, czemu Lewica może przyklasnąć - skomentowała jeden z efektów czterech lata rządów Prawa i Sprawiedliwości Julia Zimmermann z partii Razem. - Natomiast nadal mamy problemy z równością płac kobiet i mężczyzn - dodała.

Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości przypomniała, że rząd PiS osiągnie w przyszłym roku poziom 80 miliardów zł wydatków na programy społeczne. - To 4 proc. PKB, ogromny wzrost od 2015 roku, od czasu rządów PO-PSL. Wzrost wręcz skokowy - wskazywała gość Jedynki. - Budujemy solidarne państwo - zaznaczyła.

seniorzy1200.jpg
Prof. Józefa Hrynkiewicz: w opiece senioralnej wielkie znaczenie mają rządowe programy

"Państwo wspiera wszystkich bez względu na wiek"

Posłanka PiS podkreślała, że wsparcie ze strony państwa nie dotyczy tylko najmłodszych, ale również i seniorów. - Wprowadziliśmy trzynastą emeryturę, a w 2021 roku będzie to również czternasta emerytura. Podnieśliśmy wysokość minimalnej renty z 880 zł na 1100 zł brutto. Program "Emerytura Plus" zyskał 84 proc. poparcia społeczeństwa. Skorzystało z niego blisko 10 mln osób. Polacy bardzo pozytywnie zapatrują się na działania rządu Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczyła.

- Uhonorowaliśmy również matki, jak i w niektórych przypadkach ojców, poprzez wprowadzenie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego "Mama 4 Plus" - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Julia Zimmermann (Razem), Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 18:11

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: program 500+ to nasz duży wspólny sukces. Środki nie są marnotrawione

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:00
- Najważniejsze jest to, że na politykę rodzinną będziemy wydawać 4 proc. PKB. W stosunku do 2015 roku to gigantyczny wzrost, ponieważ wtedy było to 1,7 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Lipiec: PiS likwiduje w Polsce tanią siłę roboczą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 09:10
- W podwyższeniu płacy minimalnej chodzi między innymi o to, żeby młodzi Polacy nie musieli emigrować za pracą. Polska musi przestać być rynkiem taniej pracy - powiedział poseł Krzysztof Lipiec (PiS). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Kwieciński: nie mamy dziś obaw co do przyszłości polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 22:00
- Wydaje mi się, że to wydarzenie, które zostało zainicjowane cztery lata temu, staje się najbardziej prestiżowym gospodarczym wydarzeniem w naszym kraju. W 2015 r. zastanawialiśmy się co się będzie działo z polską gospodarką i przyszłością Polski w UE i w świecie, a dziś tych obaw nie mamy - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów.
rozwiń zwiń