X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lidia Burzyńska o sprawie prof. Nalaskowskiego: LGBT brutalnie wkracza w życie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 19:06
- Prof. Aleksander Nalaskowski w swoim felietonie nazwał to, co czuje większość Polaków. LGBT wkracza w sposób bardzo brutalny w przestrzeń naszego życia - powiedziała w radiowej Jedynce Lidia Burzyńska, posłanka PiS. Do tematu rozpoczynającego się roku akademickiego i ideologicznych sporów z nim związanych odniósł się również poseł Józef Brynkus z PSL-Koalicji Polskiej.
Audio
  • Posłowie o sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego i inauguracji roku akademickiego ("Debata Jedynki")
Prof. Aleksander Nalaskowski
Prof. Aleksander NalaskowskiFoto: Tomasz Baranski/REPORTER/Eastnews

Joanna Scheuring-Wielgus pojawiła się na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posłanka pokazała w ten sposób sprzeciw dla działalności prof. Aleksandra Nalaskowskiego na uczelni. "Nie tylko ja protestowałam dzisiaj na inauguracji roku akademickiego UMK w Toruniu przeciw homofobowi prof. Nalaskowskiemu a Norman Davis w trakcie świetnego wykładu powiedział, że Polskę czekają podobne zmiany jak w Irlandii - napisała na Twitterze.

Czytaj więcej
czabański krzysztof-4 1200x660.jpg
K. Czabański o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: uniwersytety stały się narzędziem cenzury

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Gowin: muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez rektora UMK w Toruniu prof. Andrzeja Tretyna po publikacji w tygodniku "Sieci" felietonu krytykującego ideologię LGBT. Po tygodniu rektor zdecydował się jednak cofnąć swoją wcześniejszą decyzję.

"Mącenie w głowach młodych ludzi"

Lidia Burzyńska stwierdziła, że Joanna Scheuring-Wielgus stara się w ten sposób pozyskać przychylność swoich potencjalnych wyborców. - To, co robi opozycja totalna, jest mąceniem w głowach młodych ludzi, którzy być może nie są jeszcze odpowiednio nakierowani - oceniła.

Posłanka PiS podkreśliła również, że życie prywatne powinno być oddzielane od życia naukowego i zawodowego. - Widocznie tego Joanna Scheuring-Wielgus nie rozumie, albo swoim działaniem szuka przestrzeni, która wywinduje ją w ostatnich tygodniach kampanii. Czy to jest jednak dobra droga do pozyskania wyborców? Pozostawię to bez komentarza - powiedziała.

Czytaj więcej
jędraszewski 1200 en.jpg
Abp Jędraszewski: przez propagandę LGBT wyśmiewa się świętości

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Aleksander Nalaskowski: zgwałcono moje prawa do przyzwoitości

Józef Brynkus zaznaczył zaś, że od początku bronił prof. Aleksandra Nalaskowskiego. - To nienormalna sytuacja, kiedy nauczyciel akademicki jest zawieszany za swoje poglądy, których nie wygłasza w czasie zajęć. To godzi w autonomie uniwersytetów i uczelni. Zachowania prorektora UMK w Toruniu było niezgodne z prawem i nie mieści się w kanonach akademickich - mówił.

Poseł zauważył także, że w dzisiejszych czasach coraz częściej krytykowane są postawy, które nie mieszczą się w nurtach lewicowego myślenia. - Nikt nie powinien określać, które poglądy są właściwe - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto politycy dyskutowali m.in. o reformie szkolnictwa wyższego autorstwa Jarosława Gowina.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Goście: Lidia Burzyńska (PiS) i Józef Brynkus (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 2.10.19

Godzina emisji: 18.10

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. A. Nalaskowski wraca na uczelnię. Zmiana decyzji ws. zawieszenia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:25
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn uwzględnił odwołanie prof. Aleksandra Nalaskowskiego od wcześniejszej decyzji ws. jego zawieszenia. Oznacza to, że wykładowca może wrócić do swoich uczelnianych zajęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jan Żaryn: sprawa prof. Aleksandra Nalaskowskiego to papierek lakmusowy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:31
– Szkoda, że w ogóle ta decyzja musiała nastąpić, bo jeszcze lepiej, by ta sprawa nie pojawiła się na szczeblu rektorskim – powiedział w Trójce prof. Jan Żaryn, komentując uwzględnienie odwołania naukowca przez rektora. Profesor Aleksander Nalaskowski był zawieszony za felieton w tygodniku "Sieci" pod tytułem "Wędrowni gwałciciele", traktujący o LGBT. Teraz uwzględniono jego odwołanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o organizacjach LGBT w Polsce. "Chcą sformatować umysły młodych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:57
Fundacja Mamy i Taty przedstawiła raport o organizacjach LGBT, które działają w Polsce. W dokumencie zawarto analizę ich działalności, źródeł finansowania oraz sieć powiązań, między innymi politycznych.
rozwiń zwiń