X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dopłaty dla rolników. Ryszard Bartosik z PiS: musi być 1200 zł do hektara

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 19:22
- Kiedy negocjowano dopłaty dla rolników przy wejściu do UE, złamano zasadę solidarności, że ci słabsi mają być wspierani - mówił w Debacie Jedynki Ryszard Bartosik z PiS. Dodał, że ówczesni negocjatorzy "zawalili sprawę". - Byliśmy uczciwi wobec polskiej wsi i nie obiecywaliśmy niewiadomo czego - stwierdził z kolei Paweł Bejda z PSL. - Trzeba walczyć o nową perspektywę w unijnym budżecie - dodał. 
Audio
  • Ryszard Bartosik i Paweł Bejda o dopłatach dla rolników (Debata Jedynki)
Od lewej: Antoni Trzmiel, Ryszard Bartosik, Paweł Bejda
Od lewej: Antoni Trzmiel, Ryszard Bartosik, Paweł BejdaFoto: Polskie Radio

O tym, że polscy rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara, "na pełnym europejskim poziomie", mówił na konwencji PiS w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński. Średnie dopłaty bezpośrednie dla rolników w UE wynoszą 259 euro do hektara, ale we Wspólnocie są i tacy rolnicy, do których trafia ponad 400 euro. Polacy dostają nieco ponad 200 euro. Komisja Europejska chce zmniejszać te różnice, ale na razie nie proponuje ich wyrównania.

Janusz Wojciechowski PAP 1200.jpg
Janusz Wojciechowski zatwierdzony. Szefowa KE ogłosiła kandydatów

- Najwyższy czas, żeby to zmienić - mówił w radiowej Jedynce Ryszard Bartosik. - Będziemy chcieli to zrobić najszybciej jak to możliwe - dodał.

Jak mówił, toczą się dyskusje na temat przyszłej perspektywy finansowej. - Ogromnie pomoże polski komisarz do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski - podkreślił polityk PiS.

"Kibicujemy, na pewno będziemy wspierać"

- Wtedy kiedy budżet był negocjowany, my dopłacaliśmy rolnikom z budżetu polskiego i rolnik nie był stratny - odpowiadał Paweł Bejda. Poseł dodał, że głosował za tym, żeby Janusz Wojciechowski, zgodnie z dyrektywą PSL, objął tę tekę. - Kibicujemy, na pewno będziemy wspierać - oznajmił.

- Potrafimy współpracować jeśli bardzo nam zależy, a zależy nam bardzo na rolnictwie. Będziemy szukać sojuszników - zaznaczył Ryszard Bartosik. Wymienił tu Francję i kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Rolnicze emerytury

Goście debaty w radiowej Jedynce spierali się też o rolnicze emerytury. Zdaniem Pawła Bejdy, trzeba obniżyć wiek emerytalny dla rolników. - PiS nie chciał zgodzić się na jego obniżenie - mówił. - Ten spór jest bezprzedmiotowy, bo wiek emerytalny został podniesiony przez rząd PO-PSL - odpierał zarzuty Ryszard Bartosik.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Antoni Trzmiel 

Goście: Ryszard Bartosik (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Bejda (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 18.05

jj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W.T. Bartoszewski: J. Wojciechowski to właściwa osoba na stanowisku komisarza w KE

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:20
- Janusz Wojciechowski zna się na rolnictwie, jest właściwą osobą. Będziemy go popierać, bo dbamy o interesy polskich rolników - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: warunki życia na wsi muszą być jak w miastach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:54
- Premia dla młodych rolników to dodatkowa zachęta i wsparcie dla młodych rolników, którzy chcą przejąć gospodarstwa – powiedział w Sygnałach Dnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń