X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Debata Jedynki". Krzysztof Mróz: zerowy PIT dla młodych to lepszy start i pomoc w wejściu na rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 19:55
Rząd przyjął projekt ustawy zakładający zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. - To bardzo pomoże młodym ludziom wejść na rynek pracy - powiedział w "Debacie Jedynki" senator Krzysztof Mróz (PiS). W audycji wzieli też udział Grzegorz Długi (Kukiz'15), Magdalena Kochan (PO) i dr Marek Rymsza, ekspert Narodowej Rady Rozwoju.
Audio
  • Politycy komentują zniesienie podatku PIT dla młodych (Debata Jedynki)
Od lewej: Magdalena Kochan (PO), Krzysztof Mróz (PiS) i dr Marek Rymsza
Od lewej: Magdalena Kochan (PO), Krzysztof Mróz (PiS) i dr Marek RymszaFoto: Polskie Radio

Osoby do 26 roku życia, zatrudnione na etacie lub umowie-zleceniu będą zwolnione z obowiązku płacenia podatku PIT. Odpowiednie przepisy przyjął wczoraj rząd. Jest to realizacja jednej z pięciu obietnic złożonych na początku roku przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. 

Senator Krzysztof Mróz (PiS) powiedział, że "to, co zaproponował premier to nie jest ulga podatkowa, tylko zwolnienie pewniej grupy osób z płacenia podatków". - To bardzo ważny projekt, bo pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy. Dzisiaj ludzie chcą dobrze zarabiać. Państwo im w ten sposób pomaga i umożliwia lepszy start w Polsce, a nie karierę na zmywaku w Londynie - dodał Krzysztof Mróz.

Magdalena Kochan (PO) stwierdziła, że "gratuluje młodym ludziom, bo każde obniżenie podatków służy obniżeniu kosztów pracy". - Z tego tytułu obie strony - pracodawca i pracownik - mają korzyści i to jest dobry ruch w dobrym kierunku. Problem polega na tym, że Ci którzy pójdą na studia skorzystają na tym przez dwa lata. Ja bym chciała, by większość osób, które kończą studia mogły skorzystać z tej ulgi tak samo jak osoby, które na studia nie poszły. Czyli kończę studia i mogę korzystać przez sześć lat - powiedziała Magdalena Kochan

Grzegorz Długi (Kukiz'15) powiedział, że "my od dość dawna mówimy, że start powinien być równy dla wsytkich". - Choć ruch jest dobry, to jest za wąski i za płytki. Wolałbym, żeby zastosować proste rozwiązanie, jakim jest podniesienie kwoty wolnej od podatktu do racjonalnej wysokości. Wtedy zapewniamy i młodym lepszy start, ale także dbamy o sytuacje osób starszych - dodał Grzegorz Długi.

Dr. Marek Rymsza, ekspert Narodowej Rady Rozwoju zauważył z kolei, że "w Polsce dokonał się ostatnimi laty zwrot w kwestii polityki prorodzinnej". - Drugi kierunek zmian polega na tym, że wyczerpała się w oczekiwaniach społecznych idea, że państwo pomaga selektywnie najsłabszym poprzez kryterium dochodowe. Ludzie oczekują, że rosnący dobrobyt będzie się przejawiał w tym, że różne rzeczy będą dostępne dla ludzi w normalnym trybie. To jest kierunek, który się dzieje - dodał Marek Rymsza.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Inne odcinki "Debaty Jedynki"

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście:  Krzysztof Mróz (senator PiS), Magdalena Kochan (PO), Grzegorz Długi (Kukiz'15), dr Marek Rymsza (koordynator sekcji polityka społeczna, rodzina w Narodowej Radzie Rozwoju)

Data emisji: 26.06.19

Godzina emisji: 18.06

koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata Jedynki": nowa ordynacja podatkowa "rewolucją nie jest"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 19:38
Piątkowa "Debata Jedynki" poświęcona była sprawom podatkowym w Polsce, w tym nowej ordynacji podatkowej. - Zaproponowane przez ministerstwo ustawy rewolucją nie są. Teraz będzie to trochę uporządkowane i dobrze, ale od tego złotówek podatnikowi nie przybędzie, a ubędzie, bo tworzymy nowe instytucje - przekonywał w "Debacie Jedynki" Grzegorz Długi z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń