X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata Jedynki". Edukacja w Polsce - problemy i wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:28
19 czerwca uczniowie dostaną świadectwa i rozpoczną wakacje. Jak polska szkoła może wyglądać po zakończeniu ponad dwumiesięcznej przerwy w nauce, czy we wrześniu nauczyciele będą dalej protestować? Co przyniosą rozmowy oświatowego okrągłego stołu? - m.in. o tym rozmawiali goście w "Debacie Jedynki".
Audio
  • System oświaty w Polsce - problemy i wyzwania. (Debata jedynki)
Studio Jedynki w trakcie Debaty Jedynki
Studio Jedynki w trakcie "Debaty Jedynki"Foto: screen ze streamingu audycji

Wojciech Starzyński (Fundacja "Rodzice Szkole") podkreślił, że w końcu zaczęła się poważna debata na temat polskiej szkoły. - Wierzę, że włączą się do niej nauczyciele dotychczas protestujący i środowiska inspirujące różnego rodzaju protesty - powiedział. Jego zdaniem, "debata będzie skutkowała propozycjami całościowych rozwiązań, które będziemy wprowadzać w życie już od września tego roku szkolnego". Podkreślił, że dyskusja nie powinna dotyczyć tylko pensji nauczycieli, ale całego systemu oświaty.

Krystyna Szumilas (PO) stwierdziła, że "rząd przez 4 lata nie dyskutował z nikim na temat edukacji". - Dziś ta debata jest pozorowana, bo rząd zrujnował system, jest w tej chwili bardzo wiele problemów, rząd nie widzi ucznia w tym systemie (...) ten chaos, to nie jest czas sprzyjający debacie - oceniła. Podkreśliła, że rząd nie słuchał opozycji, gdy ta mówiła na temat edukacji.

Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) powiedziała, że na temat problemów w oświacie powinno się dyskutować ponad podziałami. - Uważam, że warto abyśmy dla dobra polskich dzieci i przyszłości edukacji naprawdę starali się rozmawiać o tym, co nas w tym systemie łączy - podkreśliła. Jak dodała, "zmiany, które są dziś wprowadzane to odpowiedź na porozumienie, które zostało podpisane z "Solidarnością". - To dowód na to, że rząd PiS rozmawia i wsłuchuje się w głos stron zainteresowanych reformą edukacji - stwierdziła posłanka PiS. Wyraziła żal, że przy okrągłym stole zabrakło opozycji i ZNP. - Bo jest to formuła, w której moglibyśmy się wszyscy wygadać i być może znaleźć przynajmniej kilka punktów, co do których się wszyscy zgadzamy - podkreśliła.

Józef Brynkus (Kukiz'15) stwierdził, że "formuła okrągłego stołu, to taki piorunochron, żeby zleciały po nim emocje i ostre spięcia w środowisku nauczycielskim". - Nie możemy oczekiwać, że te zmiany, które mogłyby być wprowadzone w szkolnictwie zostaną przygotowane w ciągu kilku tygodni, na to powinien być czas - powiedział. Jak dodał, "pytanie czy od 1 września wprowadzimy nową jakość w polskim systemie oświatowym za daleko wybiega do przodu". - Wierzę w to, że do jakichkolwiek protestów po 1 września nie dojdzie, bo nauczyciele są "wkurzeni" zarówno na Solidarność, jak i na ZNP, bo okazało się, że przywódcy tych dwóch związków zawodowych nie reprezentują tak naprawdę środowiska nauczycielskiego - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Krystyna Szumilas (PO), Józef Brynkus (Kukiz'15), Wojciech Starzyński (Prezes Zarządu Fundacji "Rodzice Szkole")

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 18.00

paw/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak o braku ZNP przy okrągłym stole: to pokazuje, że ich działania są polityczne

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:38
- Na debacie przy okrągłym stole o kształcie systemu oświaty nie ma przedstawicieli ZNP i Koalicji Europejskiej. To pokazuje, że w strajku nauczycieli wcale nie chodziło o dobro systemu edukacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS. Gościem Adriana Klarenbacha była również posłanka Kukiz'15 Elżbieta Zielińska.
rozwiń zwiń