X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

AGROunia niezadowolona z polityki rolnej. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 19:44
Warszawę na wiele godzin sparaliżowała manifestacja członków AGROunii, którzy przekonywali, że polskie rolnictwo jest w słabej kondycji, a produkcja w wielu branżach się nie opłaca. Czy kondycja polskiego rolnictwa jest faktycznie taka zła?
Audio
Lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak (P) podczas protestu rolników zorganizowanego przez AGROunię
Lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak (P) podczas protestu rolników zorganizowanego przez AGROunięFoto: PAP/Michał Kamiński

Wśród postulatów manifestujących były znakowanie żywności w Polsce flagą bądź innym znakiem graficznym wskazującym na kraj pochodzenia i produkcji, a także ograniczenie napływu towarów z zagranicy.

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak poprowadził manifestację przed sejm i Ministerstwo Rolnictwa, choć te punkty nie były na trasie manifestacji zgłoszonej w warszawskim ratuszu. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odnosząc się do protestu powiedział, że jej uczestnicy przedstawiają postulaty tylko jednej organizacji, a ponad 150 innych uczestniczy w rozmowach Porozumienia Rolniczego.

Robert Telus z PiS uważa, że AGROunia i jej lider wykorzystuje problemy na rynku płodów rolnych i próbuje robić politykę. - On przekonuje, że nikt nie reprezentuje rolników, żadna partia, żaden związek rolniczy, żadna organizacja, tylko on jedyny - mówi poseł. Przyznaje, że rolnicy mają prawo protestować, ale razi go taki protest, podczas którego wyrzucana i marnowana jest żywność i produkty rolnicze.

Paweł Bejda z PSL jest zdania, że gdyby rząd chciał się pochylić nad problemami rolników, to rolnicy nie wychodziliby na ulice. - Skoro rząd nie chce z nimi rozmawiać, nie spełnia ich postulatów, to wiadomo, że ostatecznością jest wyjście na ulice - argumentuje poseł. Według niego, jest wiele zagadnień, w których obecny rząd nie spełnia postulatów rolników.

Michał Cieślak z Porozumienia przekonuje, że choć obecny rząd sprawuje władzę już prawie cztery lata, to realny wpływ na gospodarkę ma zaledwie od dwóch lat. - Zrobiliśmy tak wiele dla polskiej wsi, rolnictwa i gospodarki, że ze strony Pawła Bejdy z PSL powinny paść słowa uznania. I wymienia te dokonania

Czym chwali się obecny rząd? Za co opozycja chce odwołać ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego? Czy produkcja rolna jest opłacalna?

Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Madrzejewski

Goście: Robert Telus (PiS), Michał Cieślak (członek klubu PiS z partii Porozumienie), Paweł Bejda (PSL)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 18.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes AgroUnii z zarzutami. Powodem protest w centrum stolicy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:46
Pięć lat więzienia grozi prezesowi AgroUnii. Michał K. usłyszał zarzuty w związku z protestem, który odbył się w połowie marca w centrum Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Po godz. 16.00 przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię. Od 8:00 rano kilkaset osób z całej Polski manifestowało na Placu Zawiszy, Rondzie Dmowskiego i przed Sejmem. Po 15:00 rolnicy z AGROunii przeszli przed Ministerstwo Rolnictwa. Wejścia do tego budynku pilnowali funkcjonariusze policji. Zarówno protest przed Sejmem, jak i przed siedzibą resortu, nie były na trasie manifestacji zgłoszonej w warszawskim ratuszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: negocjacje rządu z nauczycielami

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 16:45
O negocjacjach rządu z dwoma nauczycielskimi związkami, ekstra świadczeniach dla emerytów i proteście rolników w Warszawie mówili Jakub Jałowiczor "Gość Niedzielny" i Tomasz Truskawa - Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń