X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Migracja Polaków. Jak samorządy mogą ich zatrzymać?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 18:53
Migracja znaczy tyle, co przesiedlenie. Tym jednym słowem, począwszy od zamierzchłych czasów, można byłoby opisać historię ludzkości. Migrację, ze względu na zasięg dzieli się na zewnętrzną - przekraczającą granice państw oraz wewnętrzną - w ramach danego kraju. Jaką rolę w łagodzeniu migracyjnych problemów mogą odegrać samorządy? Co zrobić na ich poziomie by emigranci wróili do kraju? Czy emigracja wewnętrzna jest jeszcze problemem polskich wsi i polskich małych miasteczek?
Audio
  • Migracja Polaków. Jak samorządy mogą ich zatrzymać? (Debata Jedynki)
Debata Jedynki 11.10.2018
Debata Jedynki 11.10.2018Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ludzie potrzebują perspektywy swojego rozwoju. Rolą samorządu jest, aby tę perspektywę im zapewnić. Samorząd ma ogromne spektrum możliwości tylko musi tego chcieć. Powinien także dbać o rozwój infrastruktury: drogowej, kolejowej oraz kanalizacje, wodociągi bo tego w wielu miejscach w Polsce cały czas brakuje - mówi w "Debacie Jedynki" Marek Szewczyk, członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, w wyborach samorządowych kandydujący do sejmiku województwa mazowieckiego.

Adam Orliński, sochaczewski radny PSL w sejmiku województwa mazowieckiego, ubiegający się o reelekcję, podkreśla, że Polacy wyjeżdżają za granicę, bo widzą tam lepsze warunki do życia, funkcjonowania, lepszego zarabiania. - W Polsce powinny być takie warunki, które sprawią, że jeżeli człowiek pracuje należycie wywiązując się ze swoich obowiązków, może godnie żyć, założyć rodzinę i pomyśleć o swoim własnym kącie - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

**

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Adam Orliński (sochaczewski radny PSL w sejmiku województwa mazowieckiego, ubiegający się o reelekcję), Marek Szewczyk (członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, w wyborach samorządowych kandydujący do sejmiku województwa mazowieckiego)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 17.28

kh

Czytaj także

Samorządy w walce o ekologiczną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 18:39
Według informacji zgromadzonych w bazie danych prowadzonej przez Europejska Agencję Środowiska w bazie 387 miast w pierwszej dziesiątce miast europejskich z największa ilością dni w roku, w których występują dopuszczalne przekroczenia stężenia pyłu PM 10 znajduje się aż sześć miast polskich.
rozwiń zwiń