X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jaką ocenę można byłoby wystawić reformie edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 18:33
Dla prawie 4 600 000 uczniów rozpoczął się nowy rok szkolny, w którym zarówno dzieci, jak i rodziców czeka wiele zmian. Ostatni rocznik opuści wygaszane gimnazja, z kolei ósmoklasiści po raz pierwszy napiszą egzamin kończący szkołę podstawową. Wszyscy uczniowie objęci są rządowym programem "Dobry start".
Audio
Goście Debaty Jedynki i prowadzący - Henryk Szrubarz
Goście "Debaty Jedynki" i prowadzący - Henryk SzrubarzFoto: Mateusz Rekłajtis/Polskie Radio

Celem reformy jest podniesienie jakości kształcenia. Czy w obecnych warunkach ten cel jest realizowany? – Wszystko przebiega z nowym planem – powiedział w audycji wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. – Pojawiają się głosy krytyczne, ale one pojawiają się zawsze z każdym nowym rokiem szkolnym i dotyczą zbyt ciężkich plecaków, planów lekcji itp. Wiadomo, że po pewnym czasie te wszystkie rzeczy się normują – uspokajał wiceminister.

Ale czy zmiany w polskich szkołach dotknęły właściwych spraw? – Zmiany powinny dotyczyć przede wszystkim jakości nauczania, a nie tylko struktury. Coraz częściej nauczyciele podejmują wysiłek dokonywania zmiany oddolnie – powiedziała prof. Małgorzata Żytko.

Wielu rodziców zarzuca ministerstwu, że reforma edukacji doprowadziła do absurdalnej sytuacji, że dzieci chodzą do szkoły w trybie zmianowym. – Wątek późnych godzin prowadzenia lekcji i ciężkich tornistrów jest pomyłką, bo to są technikalia, które można załatwić na poziomie szkoły. Sedno problemu tej reformy w debacie publicznej nie istnieje – powiedział dr Paweł Poszytek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Małgorzata Żytko (Zakład Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli, Wydział Pedagogiczny UW), Maciej Kopeć (Ministerstwo Edukacji Narodowej), dr Paweł Poszytek (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 17.25

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: reforma szkolnictwa wyższego poszerza autonomie uczelni

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 07:50
 - Wydaje mi się, że protestujący starają się upolityczniać tę ustawę. Proszę zwrócić uwagę na to, kto protestuje - środowiska skrajnie lewicowe. Ta ustawa jest zwieńczeniem wcześniejszych reform - mówił w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń