X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Europejskie Dni Dziedzictwa. Przywrócić to, co zostawili przodkowie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:46
Półtora tysiąca wydarzeń związanych z naszym dziedzictwem narodowym w 500 miejscowościach w całej Polsce. W sobotę 10 września rozpoczynają się 24. Europejskie Dni Dziedzictwa.
Audio
  • Czy dziedzictwo ma przyszłość? (Debata Jedynki)
Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy na Podkarpaciu
Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy na PodkarpaciuFoto: Silar/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-4.0

Podczas dwóch kolejnych wrześniowych weekendów - 10-11 września i 17-18 września - organizatorzy zaplanowali wydarzenia specjalne, imprezy plenerowe, koncerty i wystawy, które będą nawiązywać do hasła: "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią: świątynie, arcydzieła, pomniki".

Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można zobaczyć miejsca i zabytki na co dzień niedostępne dla zwiedzających, często w nietypowy sposób np. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy na Podkarpaciu przygotował inscenizację zaślubin pogańskich, postrzyżyn czy zdobycia grodu Wały Królewskie, a jedną z atrakcji Prudnika będzie nocne zwiedzanie kościołów.

Czym jest dziedzictwo? Jak chronić to, co jest nosicielem wartości, naszej duchowości, sztuki i historii? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Jan Gancarski (dyr. Muzeum Podkarpackiego i Skansenu Archeologicznego w Karpackiej Troi), Bartosz Skaldawski (zastępca dyr. Narodowego Instytutu Dziedzictwa), dr Michał Laszczkowski (prezes Fundacji Dziedzictwa Kulturowego)

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 17.27

tj/mc

Czytaj także

1050-lecie Chrztu Polski. "Każda wspólnota potrzebuje symboli"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 07:56
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński mówił w "Sygnałach dnia", że bez Chrztu Polski nie byłoby państwa polskiego. Sobota jest trzecim dniem obchodów 1050. rocznicy tego wydarzenia.
rozwiń zwiń