X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W Krakowie karierę zrobił już szewczyk Dratewka, czas na zegarmistrza

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 09:35
Na budynku Poczty Głównej w Krakowie od ponad roku zabytkowy zegar wskazuje godzinę 11.50. Chęci do naprawy nie brakuje. Poszukiwany jest jednak wybitny zegarmistrz.
Audio
  • Kiedyś w Krakowie karierę zrobił Szewczyk Dratewka, teraz potrzebny zegarmistrz (Jedynka/Wszystko co chciałbyś wiedzieć, ale boisz się zapytać)
W Krakowie karierę zrobił już szewczyk Dratewka, czas na zegarmistrza
Foto: Zyllan Fotografía/Flickr, lic. CC BY 2.0

Mieszkańcy Krakowa, którzy zwrócili uwagę na nieaktualną godzinę na zegarze na budynku Poczty Głównej są zdziwieni, że nie działa od tak dawna.

- Niestety w tym roku nie mamy w budżecie środków na jego naprawę - wyjaśnia w rozmowie z Januszem Weissem przedstawicielka firmy zarządzającej budynkiem.

Okazuje się jednak, że problem z naprawą zegara to nie tylko kwestia finansowa, ale także techniczna. - Wstępna ekspertyza wykazała, że w zegarze należy wymienić elementy, których nie można kupić w sklepie - wyjaśnia Maria Piskier z Orange. - Te części należy zrobić od początku, dlatego nieustająco szukamy firmy, która podjęłaby się naprawy - dodaje.

Zegar to zabytek i niewielu fachowców jest w stanie z sukcesem zmierzyć się z jego zepsutym mechanizmem. Być może znajdzie się jednak osoba, która na nowo wprawi w ruch stary krakowski czasomierz? I tak jak bohaterski Szewczyk Dratewka, który wybawił Kraków od Smoka Wawelskiego, kolejnym bohaterem grodu nad Wisłą zostanie zegarmistrz?

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(ah,tj)

Zobacz więcej na temat: Janusz Weiss Kraków mechanika
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-niemiecki spór o zabytkowe dzwony. Janusz Weiss pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 11:00
W czasie II wojny światowej z XV-wiecznego kościółka w Łaziskach Rybnickich hitlerowcy zabrali dwa cenne dzwony. Choć wiadomo, gdzie się znajdują, nie udało się ich odzyskać. Słuchacz o interwencję poprosił więc Janusza Weissa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od chaosu do wielkości - legenda Smoka Wawelskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 03:48
- Smok Wawelski został pokonany fortelem, co stanowi pewien schemat, który się powtarza w wielu miejskich legendach. Najpierw jest chaos, a po pokonaniu jakichś złych mocy powstaje miasto - mówi historyk prof. Tomasz Węcławowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice Wrocławia pod lupą. Schrony, bunkry i podziemne kolejki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 03:00
Słuchacz Jedynki zgłosił się do Janusza Weissa z intrygującym pytaniem. Czy to prawda, że pod Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu znajdują się ogromne magazyny i schrony oraz czy istnieje podziemna linia kolejowa łącząca Wrocław z Zamkiem Książ?
rozwiń zwiń