X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sześciu z Żagania". Posłuchaj nagrodzonego reportażu Kamila Hypkiego

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 06:00
Reportaż zdobył nagrodę główną w konkursie radiowym 12. Festiwalu "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". To opowieść o sześciu polskich lotnikach, którzy brali udział w słynnej "Wielkiej ucieczce" z niemieckiego Stalagu Luft 3 w Żaganiu w marcu 1944 roku. Wszyscy zostali złapani i rozstrzelani na osobisty rozkaz Hitlera. Fundatorem nagrody w konkursie "Dokument Radiowy" jest Polskie Radio.
Kamil Hypki odbiera nagrodę podczas 12. Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. 1939-1989. Przywracamy Pamięć
Kamil Hypki odbiera nagrodę podczas 12. Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. 1939-1989. Przywracamy Pamięć"Foto: Marta Bystron

Posłuchaj
31:12 PR1_MPLS 2020_09_29-23-13-42.mp3 "Sześciu z Żagania" - reportaż Kamila Hypkiego nagrodzony na 12. Festiwalu "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" (Reportaż w radiowej Jedynce)

 

W nagraniu reportażu "Sześciu z Żagania" udział wzięli: Anna Krystkowiak, bratanica kpt. naw. Włodzimierza Kolanowskiego (jeden z uciekinierów), Marek Łazarz, dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, popularyzator historii „Wielkiej ucieczki”, a także dr Adam Pleskaczyński i Adam Kaczmarek – historycy z poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Irena Piłatowska, przewodnicząca jury konkursu powiedziała, że jest to niezwykle ważna świadectwo. - Dla radia jest to odkrycie, bo dokumentu na ten temat nie ma - podkreśliła. - Oprócz tego, że ujął nas tematem, sposobem ujęcia to był to przekaz radiowy, żeby słuchacz mógł sobie wyobrazić te sceny przywołane w tym reportażu - dodała. 

Polskie Radio było fundatorem nagrody w konkursie "Dokument Radiowy", w którym jury doceniło reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. 

Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" jest wydarzeniem, podczas którego prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne i dokumenty radiowe ukazujące historię zmagań o wolność i niepodległość w Polsce i w krajach bloku komunistycznego. Podczas tegorocznej edycji o nagrody walczyło 100 produkcji. Laureatów festiwalu poznaliśmy w pięciu kategoriach: filmy fabularne, filmy dokumentalne (polskie i zagraniczne), dokumenty radiowe oraz wideoklipy.  

czytaj więcej
Mirosław Rogalski Agnieszka Kamińska nnw 1200.jpg
Polskie Radio fundatorem nagrody na Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Sześciu z Żagania"

Autorka reportażu: Kamil Hypki

Data emisji: 29.09.2020 

Godzina emisji: 23.13

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po co nam muzea?". Na festiwalu NNW oprócz filmów także debaty

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 07:00
Podczas drugiego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni zaprezentowane zostaną między innymi filmy startujące w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych, a także w Międzynarodowym i Polskim Konkursie Filmów Dokumentalnych. Ideą festiwalu jest prezentacja filmów o tematyce historycznej. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń